Valentīndiena Stropā

Drukāt

Par godu visu mīlētāju dienai  14.februārī Brīvā laika pavadīšanas centrā “Strops “ pulcējāmies kulinārijas radošajā darbnīcā. Valentīndienas noskaņās kopīgi cepām svētku sirsniņas, kuras katrs varēja izkrāsot pēc savas patikas.  Pēc tam devāmies rotaļās un dažādās spēlēs. Izveicīgākie saņēma mazas balviņas, kā arī tika cienāti ar dažādiem saldumiem un vakara noslēgumā Valentīndienas diskotēka.

Brīvā laika pavadīšanas centrs “Strops” vadītāja Līga Kalve

Meteņi Lipuškos

Drukāt

Meteņi, dažkārt saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtām jeb gadskārtu svētkiem. Meteņi ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem, kas iezīmē ziemas beigu tuvošanos un pavasara tuvošanos, līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem.

Arī mēs Lipušku ciemā  svinējām Meteņdienu. Dalījāmies  Meteņdienas tradīcijās un ticējumos. Kā tradīcija vēsta –atvadoties no ziemas tiek dedzināts vecais gads (alegoriska čūska vai pūķis), salmu lelle, bluķis, kura pelni apmēslo zemi, lai jaunais gads būtu auglīgs. Arī mēs dedzinājām savu salmu lelli, devāmies rotaļās, vizinājāmies ar ragaviņām un mielojāmies ar metiņdienas tradicionālo ēdienu- pankūkām.

Liels paldies visiem, kas atnāca nosvinēt svētkus kopā ar mums, kā arī paldies Skaidrītei Beitānei par svētku noskaņu un garšīgajām pankūkām.

Brīvā laika pavadīšanas centrs “Strops” vadītāja Līga Kalve

Sveicām iedzīvotājus

Drukāt

Mākoņkalna pagasta pārvalde, brīvā laika pavadīšanas centrs “Strops” un sociālā darbiniece devās apciemot Mākoņkalna pagasta vientuļos pensionārus. Apskatījām kā viņiem dzīvojas un pasniedzām pašu ceptās piparkūkas, darinātos dāvanu maisiņus un jaukas apsveikuma kartiņas.

Baltie Ziemassvētki

Drukāt

Ziemassvētki jeb Ziemsvētki ir ikgadēji svētki, kuros svin ziemas saulgriežus un Jēzus Kristus dzimšanu. Arī mēs centrā “Strops” svinējām Ziemassvētkus.

Izrotājām Ziemassvētku egli un devāmies cept piparkūkas. Katrs varēja izveidot un izgarnēt sev īpašu piparkūku, un aiznest to mājās. Neiztikām arī bez dažādiem Ziemassvētku stāstiem, rotaļām un dāvanām.

 

Zemnieku balle Mākoņkalna pagastā

Drukāt

Mākoņkalna tautas namā pirms Adventes laika sākuma 2. decembra vakara mijkrēslī, tika rīkota Zemnieku balle. Koncerta laikā tika apbalvoti 2017. gada trīs pagasta centīgākie zemnieki: Monika Zunda par ieguldījumu pienkopībā, Vija Kalve par ieguldījumu lauksaimniecībā un mājražošanas attīstībā un Vitālijs Smirnovs par ieguldījumu lauksaimniecībā.
Monika Zunda visu mūžu ir nodarbojusies ar lauksaimniecības un lopkopības darbiem. Būdama pensionāre joprojām savā saimniecībā tur govis un realizē piena nodošanu. Vija Kalve gatavo pašmāju produkciju nosaviem laukiem ievāktās ražas, tiek sieti garšīgi sieri un gatavotas sātīgas medījuma desas. Vitālijs Smirnovs būdas agronoms jau no jaunības gadiem ir rūpējies par savas zemes sakopšanu un iekopšanu, tiek apstrādāta zeme sēti graudi. Saimniecībā līdztekus graudkopībai nodarbojas ar putnkopību un truškopību.
Svinīgā pasākuma tematika bija "Sovhozs - kolhozs", tika izdziedātas dziesmas par tā laika darbiem un tikumiem, tika stāstītas anekdotes un dzīves atgadījumi no pašu pieredzes, raitu deju soli nodrošināja pašmāju līnijdeju grupa. Ar skaisto, skanīgo un dzīvespriecīgo dziedājumu koncertu papildināja Ludzas novada Isnaudas folkloras kopa. Pēc koncerta turpinājās balle, kur ikviens varēja izdejoties līdz pirmajiem rīta gaiļiem.