Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

informācija

Drukāt

  

Pieteikties platību maksājumiem šogad varēs tikai elektroniski. Lauksaimniekiem jābūt EPS lietotājiem

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

2016.gada 27.janvārī

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka, sākot ar šo gadu, pieteikties platību maksājumiem varēs tikai elektroniski, izmantojot LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmu (EPS).

Lai varētu lietot minēto sistēmu un iesniegt tajā iesniegumu, lauksaimniekiem jānoslēdz līgums par LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmas pakalpojumu izmantošanu. LAD aicina visus lauksaimniekus, kuri jau nav kļuvuši par EPS lietotājiem līdz šim, noslēgt lietotāja līgumu tuvākajā laikā, lai pavasarī savlaicīgi varētu sākt lietot EPS un iesniegt iesniegumu maksājumu saņemšanai. Līguma forma ir pieejama gan elektroniski LAD mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Kā kļūt par EPS lietotāju”, gan arī jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā. Aizpildītu līgumu var iesniegt gan personīgi LAD klientu centros, gan elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.

Pavasarī pirms uzsāksies platību maksājumu iesniegšana EPS, LAD organizēs atbalsta pasākumus lauksaimniekiem par EPS lietošanu un pieteikšanos platību maksājumiem elektroniski. Atbalstu sniegs arī Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz informatīvo tālruni 67095000.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Ilgaža
Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Tālrunis: 67027830, 67027384

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


 

VID aicina valsts iestāžu amatpersonas un darbiniekus

izmantot VID e-pakalpojumus!

 

Atgādinām, ka valsts amatpersonām laika posmā no 2016. gada 15. februāra līdz 2016. gada 1.aprīlim (ieskaitot) ir jāiesniedz kārtējā valsts amatpersonas deklarācija par 2015. gadu, un tas ir obligāti jādara elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (turpmāk – EDS).

Ja gadījumā ir nozaudēts VID piešķirtais EDS identifikators un parole, to vairs nav nepieciešams atjaunot, lai iesniegtu valsts amatpersonas deklarāciju vai jebkuru citu dokumentu EDS, jo ikviens var kļūt par EDS lietotāju, neslēdzot līgumu ar VID, bet izmantojot www.latvija.lv sniegto tehnisko risinājumu:

    Internetbanku autentifikācijas datus

    Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti

    VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).

 

! Dokumentu iesniegšana arī vairs nav jāapliecina ar VID e-paraksta datni.

 

Tādēļ aicinām gan valsts amatpersonas, gan visus valsts iestāžu darbiniekus izmantot arī citus VID EDS pakalpojumus un nepieciešamības gadījumā iesniegt elektroniski arī citas nodokļu un informatīvās deklarācijas, piemēram, Gada ienākumu deklarāciju (no 2016. gada 1.marta), lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, t.i., par saņemtajiem ārstniecības, zobārstniecības vai izglītības iegūšanas pakalpojumiem, veselības apdrošināšanas prēmiju maksājumiem, veiktajām iemaksām pensiju fondos vai par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem.

 Iesniedzot Gada ienākumu deklarāciju, izmantojot EDS, tajā automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju, proti, nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem. Sākot ar šī gada aprīli, deklarācijā automātiski tiks atspoguļota arī tā informācija, ko par personas veiktajiem maksājumiem par izglītību VID būs iesniegušas mācību iestādes. 

Tādējādi deklarācijas pielikumā D4 iesniedzējam pašam papildus jānorāda un jāpievieno attaisnojuma dokumenti (čeki un kvītis, tos iepriekš nofotografējot vai ieskenējot) tikai par tām summām, par kurām VID rīcībā informācijas nav un kuras VID nav iekļāvis deklarācijā. 

Viedtālruņu un planšetdatoru lietotājus aicinām izmantot EDS mobilo versiju (eds.vid.gov.lv), jo arī tajā iespējams iesniegt Gada ienākumu deklarāciju, bet attaisnojuma dokumentus (čekus un kvītis) pievienot no attiecīgās ierīces galerijām. 

Aktuāla informācija valsts amatpersonām!

 • Valsts amatpersonas deklarācijā automātiski var iegūt datus no VID rīcībā esošās informācijas par amatpersonas papildus ieņemamajiem amatiem
 • Valsts amatpersonas deklarācijas Publicējamā un Nepublicējamā daļā ir sadaļa “Cita informācija”, kur ir iespējams norādīt informāciju, kas pēc deklarācijas iesniedzēja ieskatiem sniedz pilnīgāku priekšstatu par valsts amatpersonas mantiskā stāvokļa izmaiņām deklarēšanas periodā
 • Precizēt jau iesniegtās deklarācijas var, rakstveidā vēršoties VID un pamatojot precizējumus, ne vēlāk kā mēneša laikā pēc deklarācijas publiskojamās daļas publiskošanas elektroniskā veidā VID mājaslapā esošajā publiskojamo datu bāzē.

Plašāka informācija par to, kas ir valsts amatpersonas, amatpersonu deklarācijas iesniegšanas kārtība un termiņi, kā arī uzskatāms metodiskais un informatīvais materiāls (ar vizuālu palīginformāciju) par valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanu pieejams VID mājaslapas sadaļā Noderīgi/Informācija valsts amatpersonām.

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām valsts amatpersonas konsultēties klātienē pie VID Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļas speciālistiem vai arī zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 67120000, izvēloties tematu „Informācija valsts amatpersonām”. Tāpat VID mājaslapas sadaļā „Kontakti” ir iespējams pieteikties padziļinātai konsultācijainoteiktā vietā un laikā, izvēloties tematu „Jautājums par valsts amatpersonas deklarāciju”. 


 

22. februārī notiks nodibinājuma LEARN projektu konkursa informatīvā sapulce

 22. februārī plkst. 14 Rēzeknes novada pašvaldības lielajā zālē notiks informatīvs seminārs par nodibinājuma "Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā" (LEARN) projektu konkursa izsludināšanu.

Konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju aktivitāti, sekmēt viņu dzīves kvalitātes uzlabošanos un uzņēmējdarbības attīstību, kā arī samazināt bezdarbu Rēzeknes novada teritorijā. Projektā pieprasījamā finansējuma maksimālais apmērs ir 3000 eiro. Svarīgi ņemt vērā, ka projekta iesniedzējam jānodrošina līdzfinansējumu ne mazāk kā 10% no projekta kopējās attiecināmās summas.

Sīkāka informācija par projektu iesniegšanu un termiņiem tiks publicēta pēc LEARN sapulces, 23. februārī.

Lai gan šāds projektu konkurss tiek izsludināts vien otro gadu, pērn tas izpelnījās lielu atsaucību. Kopumā tika iesniegti 64 biznesa plāni, gan jau esošo saimniecību pilnveidošanai, gan arī lai uzsāktu jaunu uzņēmējdarbību. 2015. gadā tika atbalstīti 13 projekti. Vairāki projektu īstenotāji ir aktīvi vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņa "Lobs lobam" dalībnieki. 19. februārī no 10.00 līdz 13.00 Rēzeknes novada pašvaldības foajē notiks šā gada pirmais tirdziņš.

Ja ir radušies kādi jautājumi vai neskaidrības, vērsties pie nodibinājuma LEARN vecākās konsultantes Ilzes Kiščenko, rakstot uz e-pasta adresi  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  vai zvanot uz telefona numuru 26516242.

 http://rezeknesnovads.lv/22-februari-notiks-nodibinajuma-learn-projektu-konkursa-informativa-sapulce/


 

Par apmācībām augu aizsardzības jomas apliecību iegūšanai.

        SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Rēzeknes konsultāciju birojs 15.01.2015., 22.01.2015. un 29.01.2015. (3 atsevišķas grupas, katra mācās 1 dienu) rīko apmācības tiem, kam nepieciešams atjaunot zināšanas 2. reģistrācijas klases profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju apliecību pārreģistrēšanai. Tiks rīkotas arī pamata apmācības augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoru apliecību iegūšanai, kas notiks vienu dienu 05.02.2015. Apmācības un jaunā apliecība ir par maksu.

Sīkāka informācija un pieteikšanās apmācībām, zvanot SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” lauku attīstības konsultantei Anitai Dzenei pa tālruni 26571714 vai pie sava pagasta lauku attīstības konsultanta.

Projekts

      Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākuma „Ieguldījumi materiālajos aktīvos” divos apakšpasākumos:

“Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”.

 Lauku saimniecībām tiks atbalstīta:

 1. Būvju būvniecība, pārbūve, ilggadīgo stādījumu ierīkošana – 40%. Atbalsta intensitāti būvniecības projektiem (izņemot kooperatīvās sabiedrības) palielina par 10%, ja  projekts tiek īstenots lopkopības nozarē, kur audzē zālēdājus.
 2.  Lauksaimniecībā izmantojamo jaunu traktoru iegāde – 20% - 40%.
 3. Jaunu Piekabju, agregātu, traktortehnikas iegāde– 30% - 40%.

 Kooperatīvajām saimniecībām tiks atbalstīta:

 1.  Būvju būvniecība, pārbūve un specializētā transporta iegāde – 40%.
 2.  Jaunu piekabju, agregātu, traktortehnikas (izņemot lauks. izmantojamos traktorus) iegāde – 25%.

Maksimālā  atbalsta intensitāte ir 50% no attiecināmajām izmaksām.

“Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Atbalstāmās aktivitātes:

 1. jaunu ražošanas pamatlīdzekļu (arī datoru programmatūras) iegāde;
 2. lauksaimniecības produktu pārstrādei paredzētu jaunu būvju būvniecības un esošo būvju pārbūve, tai skaitā apsardzes un caurlaides telpu ierīkošana, apsardzes signalizācijas, videonovērošanas sistēmu ierīkošanu, teritorijas labiekārtošana (teritorijas asfaltēšana vai cita klājuma ieklāšana, žoga izbūve, zāliena un ārējā apgaismojuma ierīkošana).

Maksimālā atbalsta intensitāte ir 40% no attiecināmām izmaksām.

     Vienā projekta iesniegumā var ietvert  apakšpasākuma „Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās” un „Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” vairākas aktivitātes.

      Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana apakšpasākumos notiks no 2014.gada 8.decembra līdz 2015.gada 15.janvārim.

         Piena ražotāji rūpīgi sekojiet savas kvotas izpildei. Tiek prognozēts, ka šajā kvotas gadā Latvijā piegādes kvotas izpilde varētu būt pārsniegta, tad no piena ražotājiem, kuri būs pārsnieguši savu piena kvotu, par pārsniegtās piena kvotas daudzumu tiks ieturēta soda nauda, jo Eiropas Komisija soda naudas iekasēšanu neatcels.

Informāciju sagatavoja LLKC Rēzeknes nodaļas lauku attīstības konsultante Valija Jekimova, mob.28373688


 

Rēzeknes novadā par 17.novembri strādājam 15.novembrī.17 un 18.novembris brīvs.

 


 

Rēzeknes novada uzņēmumiem tiek piedāvāts atbalsts infrastruktūras pievadu izbūvei

Rēzeknes novada pašvaldība aicina sadarboties novada uzņēmējus, kuri plāno attīstīt uzņēmējdarbību un veikt investīcijās savā īpašumā, it sevišķi, ja tas ir uzskatāms par degradētu jeb ražošanai šobrīd nepiemērotu zemi, ēku vai būvi. Pašvaldība piedāvā iespēju sadarboties Eiropas Savienības finansējuma piesaistē tieši ar tiem uzņēmējiem, kuri plāno izveidot jaunas darba vietas Rēzeknes novadā. Veidojot sadarbības projektu, iespējamais atbalsts no pašvaldības puses varētu būt uzņēmuma ražotnei nepieciešamo infrastruktūras pievadu izbūve (elektrības, ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes tīklu izbūve, ceļu rekonstrukcija utml.). Lai pašvaldība sadarbībā ar uzņēmumu varētu piesaistīt ES fondu līdzekļus, nepieciešami arī nozīmīgi ieguldījumi no uzņēmēja puses, turklāt augstāks atbalsta procents būs tieši vairāku, kaimiņos izvietotu uzņēmēju kopīgai lietošanai nepieciešamās infrastruktūras izbūvei. Jāatzīmē, ka neatbalstāmās nozares ir tirdzniecība, tabakas izstrādājumu, alkoholisko dzērienu, ieroču ražošana, nekustamo īpašumu bizness.

Ja pārstāvat ražojošu uzņēmumu, kas darbojas jau vairākus gadus un plānojat paplašināt savu darbību, aicinām tikties ar Attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Annu Jaudzemu sev piemērotā laikā un pārrunāt nākotnes sadarbības ieceres (iepriekš piesakot tikšanos pa tālr. 64607197 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , darba dienās no plkst. 8.00-16.30, Rēzeknes novada domes ēkā – 3. stāvā, 32. kabinetā, Atbrīvošanas al. 95A, Rēzekne). 

 


 

Bērna kopšanas pabalsts.

No 2014.gada 1.janvāra personai,kura kopj bērnu vecumā līdz pusotram gadam,bērnu kopšanas pabalsta apmērs līdz 171 eiro mēnesī,tomēr pabalstu jaunā apmērā uzreiz saņems tikai tie vecāki,kuriem pabalsti tiek piešķirti pēc 2013.gada.31.decembra,informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārstāve Iveta Daine.Līdz 171 eiro paaugstināts arī vecāku pabalsta minimālais apmērs.Bērnu kopšanas pabalsta saņēmējiem,kuriem pabalsts piešķirts līdz 2013.gada 31.decembrim un tā izmaksa nepārtraukti turpinās pēc 2014.gada 1.janvāra- pabalsta apmēru no 2014.gada 1.janvāra pārrēķinās un starpību par 2014.gada janvāri un februāri izmaksās līdz 2014.gada 31.martam kopā ar pabalstu par martu.No aprīļa pabalsti ik mēnesi tiks izmaksāti jaunajā apmērā.Vecāku pabalstu saņēmējiem,kuriem līdz 2013.gada 31.decembrim pabalsts piešķirts minimālajā apmērā vai arī tā apmērs ir mazāks nekā 171 eiro un pabalsta izmaksa nepārtraukti turpinās pēc 2014.gada 1.janvāra-pabalsta apmēru no 2014.gada 1.janvāra pārrēķinās un pabalsta starpību par janvāri izmaksās līdz 2014.gada 31.martam.Starpība tiks ieskaitīta kontā martā kopā ar pabalstu par februāri.

No 2014.gada 1.janvāra:

Minimālā darba alga-320eiro(225 lati).Pērn-200 lati.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis-24 procenti.

Neapliekamais minimums-75 eiro(Ls52,71).Pērn 45 lati.

Atvieglojums par apgādībā esošu personu-165 eiro (Ls 115.96).Līdz 2013.gada jūlijam-70 lati,no2013.gada 1.jūlija-80 lati.

Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas:

darba devējs-23,59%(pērn-24,09%)

darba ņēmēja-10,5%(pērn-11%).

                  

Informācija medijiem

09.01.2014.

 

Iedzīvotāju informētība par pašvaldību lēmumiem – zema, bet paši informāciju nemeklē

 

Seši no desmit Latvijas iedzīvotājiem atzinuši, ka nejūtas informēti par savā pašvaldībā notiekošo un pieņemtajiem lēmumiem. Vienlaikus tikai 5% iedzīvotāju regulāri (vismaz reizi mēnesī) seko līdzi pašvaldības mājaslapā publicētajiem lēmumiem un lasa domes sēžu protokolus, noskaidrots Lattelecom veiktajā aptaujā. No 2014. gada 1. jūlija iedzīvotājiem būs iespēja ne tikai lasīt domes sēžu protokolus, bet arī klausīties to audio ierakstus pašvaldības mājaslapās, kā to paredz likumdošana.

 

Laukos iedzīvotāju informētības līmenis par vietējā pašvaldībā notiekošo ir augstāks nekā vidēji Latvijā. Tur par pašvaldības lēmumiem informēta jūtas gandrīz puse jeb 48% iedzīvotāju, turklāt tas ir ievērojami vairāk nekā Rīgā (36%) vai citās pilsētās (40%). Vērtējot atšķirības dažādās vecuma grupās, interesanti, ka visinformētākie ir jaunieši vecumā līdz 19 gadiem (55%), bet vismazāk – 20 līdz 29 gadus vecie (35%).

 

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis stāsta: „Jau šobrīd vairākas pašvaldības nodrošina iespēju domes sēdēm sekot līdzi gan klausoties, gan citviet arī skatoties. Esam pārliecināti, ka iedzīvotāji arvien aktīvāk sāks interesēties par savā pašvaldībā notiekošo ne tikai kultūras, sporta un citās jomās, bet arī par domes sēdēs pieņemtajiem lēmumiem, jo pašvaldības strādā pie tā, lai iedzīvotāji būtu informēti, aktīvi un iesaistītos lēmumu pieņemšanā.”

 

Neseko līdzi domes lēmumiem

Redzama tieša sakarība starp iedzīvotājiem, kas nejūtas informēti par pašvaldības darbu un paši arī nav meklējuši informāciju. Proti, 62% ne reizi nav lasījuši domes sēžu protokolus vai sekojuši līdzi pieņemtajiem lēmumiem pašvaldības mājaslapā. Visbiežāk jeb vismaz reizi mēnesī informāciju par lēmumiem meklē iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 74 gadiem (12%, salīdzinot ar 5% vidēji Latvijā).

 

Atšķirības vērojamas arī pilsētu un lauku iedzīvotāju vidū – laukos iedzīvotāji pašvaldības darbam seko līdzi krietni aktīvāk, proti, pat 24% respondentu vismaz reizi četros piecos mēnešos lasa domes sēžu protokolus vai lēmumus, bet rīdzinieku vidū to iedzīvotāju proporcija, kas nekad nav interesējušies par domes lēmumiem, ir pat 74%.

 

„No 1. jūlija pašvaldībām savās mājas lapās būs jāpublicē sēžu audio ieraksti, kas varētu rosināt sabiedrības interesi par pašvaldībā notiekošo. Šādas cerības dzirdam no pašvaldību pārstāvjiem, konsultējot tos par audio ierakstu tehnoloģiju ieviešanu. Liela daļa pašvaldību aktīvi strādā, lai informētu un iesaistītu apkārtnē dzīvojošos, un sēžu audio ieraksti būs jauna iespēja uzzināt aktuālo, papildus informācijai mājas lapā un sociālajos tīklos,” skaidro Lattelecom Valsts nozares piedāvājumu vadītāja Solvita Ūdre.

 

Likums „Par pašvaldībām” nosaka, ka no 2014. gada 1. jūlija pašvaldībām būs jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audio formātā un ieraksta ievietošana pašvaldības domes mājaslapā internetā.

Pētījumu veicis Snapshots pēc Lattelecom pasūtījuma 2013.gada decembrī, aptaujājot 929 respondentus vecumā no 15-74 gadiem.

 

Par Lattelecom:

Lattelecom ir lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Uzņēmums privātpersonām piedāvā balss, interneta un televīzijas pakalpojumus, bet pašvaldībām un biznesa klientiem arī integrētus elektronisko sakaru un IT pakalpojumus, tajā skaitā balss un video ierakstus. Lattelecom sniedz arī telekomunikāciju, tīklu projektēšanas un izbūves pakalpojumus, kā arī nodrošina datu pārraides un IT infrastruktūras risinājumus, interneta un kontaktu centra pakalpojumus, kā arī biznesa procesu ārpakalpojumus.

 

Papildu informācija:

Zanda Šadre

Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 7053958, Mob.tālr.: 29120742

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

www.Lattelecom.lvwww.piesledzieslatvija.lv

www.Twitter.com/Lattelecom 

www.Facebook.com/Lattelecom 

www.Draugiem.lv/Lattelecom 

www.flickr.com/photos/Lattelecom/

 

Jaunumi zemes izmantošanā un būvniecībā Rēzeknes novadā

 

Latvijā katrā pašvaldībā zemes īpašniekiem, izmantojot savu zemi vai būvējot būves, ir jāievēro pašvaldības teritorijas plānojuma normas. Teritorijas plānojums nepieciešams tādēļ, lai līdzsvarotu kaimiņu intereses zemes izmantošanā, piemēram, lai viens kaimiņš otra kaimiņa viesu namam blakus pēkšņi neuzceltu cūku fermu. Teritorijas plānojums atļauj vai aizliedz konkrētas darbības, piemēram, nosaka, cik augstas, cik stāvu privātmājas drīkst būvēt un kādā attālumā no kaimiņa zemes robežas un tamlīdzīgi.

 

Rēzeknes novadā kopš 2013. gada 15.oktobra ir spēkā jaunais teritorijas plānojums 2013.-2024.gadam jeb pašvaldības saistošie noteikumi Nr.3 „Rēzeknes novada teritorijas plānojuma 2013.-2024.gadam Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi un Grafiskā daļa”. Teritorijas plānojuma izstrāde ilga aptuveni 2,5 gadus, un pašvaldība saņēma aptuveni 700 zemes īpašnieku iesniegumus par to, ko viņi vēlas darīt savā zemē. Pārsvarā zemju īpašnieki vēlējās apmežot aizaugušu zemi, būvēt privātmājas, pirtis un dīķus, kas lielākajā daļā gadījumu arī ir atļauts. Jaunais plānojums paredz vienādus zemes izmantošanas noteikumus visos novada pagastos, elastīgi atļaujot daudznozaru uzņēmumu attīstību laukos.

 

Jaunā plānojuma teksts ir pieejams pašvaldības mājas lapā: http://www.rezeknesnovads.lv/rrp/lv/content/2/1/33/, kur tas sastāv no divām daļām. Pirmā daļa saucas „Grafiskā daļa”, un tajā zemes īpašnieks var aplūkot savu īpašumu konkrētā pagasta vai ciema kartē, kur zemes vienības krāsa nozīmē konkrētu izmantošanas zonu jeb teritoriju. Piemēram, ja Jūsu zemes vienība ir gaiši bēšā krāsā un zaļā krāsā, kas visbiežāk laukos arī tā ir, tad Jūsu zemē ir atļauta „Lauku zemes (L)” (bēšā krāsa) izmantošana un „Mežu teritoriju (M)” (zaļā krāsa) izmantošana. Otrā plānojuma daļa saucas „Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi”, kuros Jūs varat izlasīt, kas ir vai nav atļauts konkrētajās zonās – šajā gadījumā Lauku zemēs un Mežu teritorijās. Īpašnieks var gan pats apskatīt savā zemē atļauto novada mājas lapā, gan arī var griezties Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļā un saņemt atzinumu vai izziņu par atļautajām darbībām. Atzinums tiek sniegts par vienu konkrētu darbību, piemēram, par apmežošanu, bet izziņa ietver visu informāciju par zemes vienībā atļauto/aizliegto un par to jāmaksā pašvaldības nodeva 2,13 EUR apmērā.

 

Kādi tad ir jauninājumi jaunajā Rēzeknes novada teritorijas plānojumā? Pirmkārt plānojums atļaut lauku saimniecībām, kuras Rēzeknes novadā ir pārsvarā, nodarboties ar daudzām nozarēm paralēli. Bēšā krāsā esošajā Lauku zemju teritorijā (L), kādā ir lielākais zemju vairākums laukos, ir atļauts nodarboties ar lauksaimniecību, zivsaimniecību, kokapstrādi, tirdzniecību, tūrismu un citiem pakalpojumiem, atļauts iegūt derīgos izrakteņus, arī sapropeli visos ezeros. Teritorijas plānojums nosaka divpadsmit izmantošanas zonas ciemos un deviņas izmantošanas zonas lauku teritorijā. Teritorijas izmantošanas zonas tika noteiktas pagastu pārvalžu un novada speciālistu darba grupās, kur balstoties uz vēsturisko teritorijas attīstību, tika plānota arī turpmākā darbība. Piemēram, ja līdz šim zemes gabals tika izmantots lauksaimniecībā un īpašnieks citu savu izmantošanas priekšlikumu netika iesniedzis, tad arī turpmāk tika ieplānota lauksaimnieciskā izmantošana.

 

Gribam uzsvērt, ka vēsturiski veidojušās mazdārziņu teritorijas, piemēram, Rēzeknes pilsētas tuvumā, arī turpmāk tiek plānotas kā mazdārziņu teritorijas, kur primārā izmantošana ir dārzniecība, līdz ar to atļauta dārza māju, nevis privāto savrupmāju būvniecība. Turklāt mazdārziņu teritorijā esošā apbūve ir tik blīva, ka izmantot šādas mājas pastāvīgai dzīvošanai nemaz nepieļauj ugunsdrošības normatīvi. Reāli ugunsgrēka gadījumā sīkie zemes gabali un šaurie pievedceļi padara ugunsgrēka dzēšanu par praktiski neiespējamu vai neefektīvu, un blīvā apbūve pieļauj ātru ugunsgrēka izplatību no ēkas uz ēku, tādēļ savrupmāju apbūve mazdārziņu teritorijā nav atļauta.

 

Kā jaunums ir iestrādātas obligātās un rekomendējoša rakstura ainavu aizsardzības prasības, kuras attiecas uz ainaviski pievilcīgākajām teritorijām, kur jau vēsturiski attīstās tūrisms. Kā pati augstvērtīgākā ir noteikta Rāznas ezera ainavu telpa (Rāznas ezers ar apvedceļu) un seši ainaviski ceļu posmi, piemēram, A12 ceļa posms Ozolmuižas pagastā skatoties no ceļa uz Rēzeknes upes ieleju. Ainavu saglabāšana ir nepieciešama, lai ne tikai pašiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem būtu vēlēšanās uzturēsies skaistā vidē, kur harmoniski iekļaujas ēkas un būves. Ainavu telpās nav vēlama pilsētas tipa apbūve, arhitektoniski neatbilstošu objektu būvēšana un nepieciešams saglabāt Latgales kultūrvēsturiskajai un dabiskajai ainavai raksturīgo arhitektūras stilu, kā arī krāsu paleti. Ainaviski augstvērtīgajos skatu punktos, kur paveras skats uz plašu ainavu, tiks ierobežota apmežošana un citas darbības, kas negatīvi ietekmē ainavu. 

 

Teritorijas plānojumā ir noteiktas arī pašvaldības nozīmes katra pagasta kultūrvēsturiskās vērtības un dabas objekti, kuru saglabāšana pagastam ir svarīga. Tie ir krucifiksi, senkapi, piemiņas vietas, koku alejas, senie akmeņi, piemēram, Āžmuguras akmens Mākonķalna pagastā. Šie pašvaldības nozīmes vērtīgie objekti kalpo ne tikai kā katra pagasta atpazīstamības simboli, bet ir nozīmīgi turpmākā tūrisma attīstība, kā vēl pilnībā neizmantots resurss.

 

Jaunajā plānojumā ir ierobežota vērtīgo meliorēto lauksaimniecībā izmantojamo zemju apmežošana, jo šo zemju meliorēšanā ir ieguldīti nozīmīgi līdzekļi, tādēļ tās pirmām kārtām ir jāizmato lauksaimnieciskā ražošanā, nevis mežsaimniecībā. Turklāt novada lauksaimnieki aktīvi izrāda interesi par brīvo zemju nomu vai iegādi lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai. Tādēļ plānojuma izstrādes laikā tika rīkota speciāla darba grupas tikšanās, lai izstrādātu šos apmežošanas ierobežojumus, kuri galvenokārt attiecas uz meliorētām lauksaimniecībā izmantojamo zemju platībām, kas lielākas par 3 ha ar auglību vismaz 30 balles un kuras tiek izmantotas lauksaimniecībā. Tas nozīmē, ka šādā augstvērtīgā zemē, kura tiek izmantota lauksaimniecībā, meža ieaudzēšana ir aizliegta. Savukārt nemeliorētajās lauksaimniecībā izmantojamās zemēs meža ieaudzēšanas ierobežojumi nepastāv.

 

Ar detalizētāku informāciju aicinām iepazīties novada pašvaldības mājas lapā, lasot Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus vai konsultējoties Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļā Rēzeknē (Atbrīvošanas aleja 95, 28.kabinets (3.stāvā), Brigita Arbidāne, tālr. 64607189, e-pasts: Brigita.Arbidā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ). Pagastu pārvaldēs teritorijas plānojuma jautājumos, aicinām konsultēties pie vietēja pagasta zemes ierīkotāja, kura kontakti ir pieejami pagastu pārvaldēs un pašvaldības mājas lapā: http://www.rezeknesnovads.lv/rrp/lv/content/1/3.

 

 

Brigita Arbidāne,

Attīstības plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja

 

 

 

Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests

 

Lai nodrošinātu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu un pakalpojumu administrēšanu, Rēzeknes novada pašvaldība izveidojusi Sociālo dienestu.

 

 

 

Sociālā dienesta darbības mērķis ir palīdzēt cilvēkiem atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, sniegt materiālu atbalstu krīzes situācijās nonākušām trūcīgām personām un veicināt darba spējīgo personu līdzdarbību savas situācijas uzlabošanā. Rēzeknes novada pašvaldības administrācijas ēkā bez Sociālajā dienesta vadītājas strādā arī sociālais darbinieks darbam ar ģimenēm un bērniem un sociālais darbinieks darbam ar pieaugušām personām. Dienestā strādā arī 33 sociālie darbinieki un vairāk nekā simts aprūpētāji, kas savas funkcijas veic uz vietas - pagastu pārvaldēs. Rēzeknes novada iedzīvotājiem, lai saņemtu visa veida sociālos pakalpojumus un informāciju par sociālo palīdzību, jāgriežas pie sociālajiem darbiniekiem pagastu pārvaldēs.

 

Mākoņkalna pagasts Ingus Trūlis 64646741 mob. 26562755

 

E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Par dabas resursa nodokļa ietekmi uz atkritumu apsaimniekošanas tarifu

LR Saeima 2013.gada 6.novembrī pieņēma grozījumus Dabas resursa nodokļa likumā, kuros nolemts noteikt nodokļa likmi par sadzīves atkritumu apglabāšanu 12,00 EUR (8,43 LVL) par 1 tonnu bez PVN 21%. Grozījumi stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī. Tas nozīmē, ka no 2014.gada 1.janvāra dabas resursa nodoklis par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonos būs jāmaksā lielāks.

Saskaņā ar Atkritumu apsaimniekošana likuma 39.pantu maksu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu veido:

1.      maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu –operatora atkritumu apsaimniekošanas izdevumi, kurus apstiprina pašvaldība;

2.      sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos un izgāztuvēs – šo maksu apstiprina LR Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija;

3.      dabas resursa nodoklis par atkritumu apglabāšanu – saskaņā ar Dabas resursa likumā noteikto likmi.

 

Sakarā ar dabas resursa nodokļa likmes pieaugumu un LR Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprināto sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu ir veicamas izmaiņas kopējā atkritumu apsaimniekošanas tarifā.

 

SIA „Austrumlatgales atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība” (turpmāk – SIA „ALAAS”) kā sadzīves atkritumu apsaimniekošanas operators nemaina un saglabā iepriekš 2012.gadā pašvaldību apstiprināto maksu par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu.

 

Vienota sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes, Ciblas, Kārsavas un Viļānu novadu administratīvajās teritorijās no 2014.gada 1.janvāra pēc tā pieņemšanas būs 10,84 EUR/m³ (7,62 LVL/m³) apmērā bez PVN un ar PVN 21% - 13,12 EUR/m³ (9,22 LVL/m³).

 

Tarifa pieaugums par 1 m³ ar PVN veidojas no dabas resursa nodokļa palielinājuma – 0,35 LVL/m³ un sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātā tarifa palielinājuma – 0,11 LVL/m³, kas kopā sastāda - 0,46 LVL/m³ (0,65 EUR/m³). Piemēram, maksa mājsaimniecībām ar konteinera tilpumu 0,24 m³ par 1 izvešanas reizi sastādīs LVL 2,21 (3,14 EUR), tas nozīmē, ka pieaugums būs par LVL 0,10 (0,14 EUR).

 

Sakarā ar iepriekšminēto SIA „ALAAS” 15.novembrī sasauc ārkārtas dalībnieku sapulci, kurā arī pieņems galīgo lēmumu.


 

Lauksaimniecības ziņas.

 

Lauku atbalsta dienests(LAD) no šā gada 22.oktobra uzsācis platību maksājumu avansu izmaksu lauksaimniekiem.Uzsākta  pakāpeniska vienotā platību maksājuma(VPM) avansa izmaksa lauksaimniekiem līdz 50% apmērā,bet avansa maksājums lauksaimniekiem par nelabvēlīgiem dabas apstākļiem teritorijās,kas nav kalnu teritorijas(MLA)-70% apmērā.MLA likmes 2013.gadā būs nemainīgas-tādas kā līdz šim,attiecīgi par 1 kategoriju-17,44LVL/ha(25 eiro.ha),par 2.kategoriju-27,91LVL/ha(40 eiro/ha) un par 3.kategoriju-40,47LVL/ha(58 eiro/ha).LAD ir sagatavojis platību maksājumu grafiku līdz 2013.gada beigām,to var apskatīt LAD mājaslapā www.lad.gov.lv.Saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto atbalsta izmaksas kārtību avansa maksājumus veic par pieteikumiem,kuriem ir pabeigtas visas administratīvās un fiziskās kontroles.Līdz ar to pieteikumu administrēšanas laiku būtiski ietekmē lauksaimnieku precizitāte,deklarējot apsaimniekotās,un gadījumos,kad tiek konstatētas neprecizitātes,to atrisināšanā.Lēmumu par 2013.gada platību maksājumu piešķiršanu un to izmaksu LAD veiks līdz 2014.gada 30.jūnijam.Zemkopības ministrijas organizētajās konferencēs lauksaimniekiem tiks sniegta informācija par tiešajiem maksājumiem 2014.un 2015. gadā.Lauku attīstības programmas mērķiem un ES un valsts atbalstu lauksaimniecībai no 2014.līdz 2020.gadam,kā arī vietējo lauku teritoriju attīstības iespējām.Konferencēm tiks nodrošināta translācija tīmeklī www.laukutikls.lv/tiesraide.

   

 


 

   Informācija pagasta iedzīvotājiem par kadastrālo

vērtību izmaiņām Rēzeknes novadā 2014.gadā.

Valsts zemes dienests(VZD) ik gadu veic masveida nekustamo īpašumu (Nī) vērtēšanu,nosakot NĪ kadastrālo vērtību.Kadastrālo vērtību aprēķina pēc normatīvajos aktos noteiktajām formulām,ņemot vērā konkrētā īpašuma atrašanās vietā noteiktās zemes un būvju bāzes vērtības ,un Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā fiksētos vērtējamo objektu raksturojošos datus.Vērtēšanā iegūtās kadastrālās vērtības tiek izmantotas NĪ nodokļa aprēķināšanai.

  VZD ir sagatavojis pārskatu par kadastrālo vērtību izmaiņām novadā 2014.gadā,ko ietekmējušas nekustamā īpašuma tirgus tendences un citi vērtību noteicošie faktori.2014.gadā būtiskākās izmaiņas zemes bāzes vērtībās ir lauksaimniecības zemei.Bāzes vērtību izmaiņas nebūs ražošanas objektiem.

   Kadastrālo vērtību kopsummas Rēzeknes novadā kopumā zemei pieaugušas par 15%,bet ēkām par 2 %.

 Kadastrālās vērtības lauku zemēm novadā sastāda 55% no tirgus darījuma cenām,tai skaitā Audriņu,Dricānu,Kantinieku,Kaunatas,Lūznavas

Mākoņkalna,Ozolaines,Ozolmuižas,Pušas,Sakstagala un Silmalas pagastos tikai 48%.Pamatojoties uz reģistrētajiem tirgus darījumiem ar lauksaimniecības zemi,iepriekš uzskaitītajos pagastos bāzes vērtība palielināta vidēji par 30% pārējos pagastos par 10%-15%.Vidējas kvalitātes lauksaimniecībā izmantojamas zemes bāzes vērtība novadā 2014.gadā aplūkojama tabulā:Mākoņkalna pagasts(zemes bāzes vērtība 2013.gadā Ls/ha 230---2014.gadā Ls/ha 320.Pārskatā norādītās bāzes vērtības ir atspoguļotas latos,bet no 2014.gada 1.janvāra tās atbilstoši Latvijas Bankas valūtas kursam būs pieejamas eiro,tāpat kā īpašumu kadastrālās vērtības.

  Ja Kadastra informācijas sistēmā reģistrētie dati neatbilst īpašuma patiesajam stāvoklim dabā,tad īpašnieku pienākums ir ierosināt datu aktualizāciju,ko paredz Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 13.pants.

  Informāciju par Kadastra informācijas sistēmā reģistrētajiem objekta datiem un prognozēto kadastrālo vērtību var uzzināt datu publicēšanas portālā www.kadastrs.lv.Plašāku informāciju par kadastrālo vērtēšanu var lasīt specializētajā mājas lapā www.kadastralavertiba.lv.kā arī informatīvajā bukletā”Īpašuma kadastrālā vērtība”,kas pieejams VZD klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

 

 Svarīgākie fakti par eiro:Latvijā pāreja uz eiro notiks 2014.gada 1.janvārī.

     1)Valūtas maiņa notiks pēc oficiālā kursa:1EUR=0.702804LVL(1 LVL-1,42 EUR).

     2)Obligātais cenu paralēlās atspoguļošanas periods ir 9 mēneši no 2013.gada 1.oktobra līdz 2014.gada 30.jūnijam.

     3)Vienlaicīgas apgrozības periods,kad varēs norēķināties gan latos,gan eiro,atlikumu saņemot eiro,ir divas nedēļas no 2014.gada 1.līdz 14.janvārim.

     4)Latus uz eiro bez maksas varēs apmainīt no 2014.gada 1.janvāra:3 mēnešus(līdz 31.martam)302 Latvijas pasta nodaļās(apdzīvotās vietās,kur nav banku nodaļu),6 mēnešus(līdz 30.jūnijam) visās komercbankās,bet Latvijas bankā-bez termiņa ierobežojuma.

    5)Algas un pabalsti tiks izmaksāti eiro no 2014.gada 1.janvāra.

    6)Uz Latvijas eiro monētām reversā būs redzami mūsu valsts simboli: tautumeita un valsts ģērbonis,bet eiro banknotes visās eirozonas valstīs ir vienādas.

    7)Ar Latvijas eiro monētām maksāt varēs visā eirozonā,bet pie mums-ar visu citu valstu eiro monētām.

    8)Ērtākais savas naudas apmaiņas pret eiro veids ir to ieskaitīt bankas kontā.2014.gada 1.janvārī lati uz eiro tiks nomainīti automātiski un iedzīvotājam nebūs jāstāv rindā.

  

    Lauksaimniekiem:LAD atgādina:apstrādātiem jābūt 70% no kadastrā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes Lauku atbalsta dienests(LAD)atgādina,ka lauksaimniecībā izmantojamā zeme tiek uzskatīta par apstrādātu,ja līdz 1.septembrim ir apstrādāti 70% no kadastrā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes.Līdz 2012.gada beigām lauksaimniecībā izmantojamo zemi uzskatīja par koptu,ja tika apstrādāti tikai 30% no visas minētās zemes platības.

  Jaunā prasība stājās spēkā ar 2013.gada 1.janvāri un tiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam,sākot ar 2014.taksācijas gadu.

  Minētais nosacījums attiecas uz visu zemi,kurai kadastra informācijas sistēmā noteikts kāds no lauksaimniecībā izmantojamās zemes lietošanas veidiem,neatkarīgi no pašvaldības noteiktā zemes izmantošanas mērķa.Ja lauksaimniecības zeme tiek izmantota citiem mērķiem,lai tā netiktu aplikta ar dubulto nekustamā īpašuma nodokļa likmi,zemes īpašniekam jāveic izmaiņas kadastra informācijā.

 


 

Seminārs netradicionālo dzīvnieku audzētājiem

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Rēzeknes nodaļa Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros 15.oktobrī rīko bezmaksas izglītojošu semināru par trušu, nūtriju un Mangalitca Ungārijas savvaļas cūku audzēšanu. Seminārs norisināsies Rēzeknes novada pašvaldības konferenču zālē (Atbrīvošanas aleja 95, Rēzekne). Semināram jāpiesakās, zvanot uz LLKC Rēzeknes nodaļu 64625254, 26543286 vai elektroniski Valsts Lauku tīkla mājas lapā www.laukutikls.lv (sadaļā: „Piesakies bezmaksas izglītojošiem semināriem”). Semināra programma


 

Seminārs zirgu audzētājiem

SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros 12.oktobrī rīko bezmaksas izglītojošu semināru zirgu īpašniekiem un audzētājiem par praktisko metožu pielietojumu zirgu apmācībā, kā arī zirgkopības nozares attīstības perspektīvām Latvijā. Semināra teorētiskā daļa norisināsies Rēzeknes novada pašvaldības konferenču zālē (Atbrīvošanas aleja 95, Rēzekne), savukārt praktiskā daļa - zirgu sētā „Untumi” (Untumi-1, c. Spundžāni, Ozolmuižas pagasts, Rēzeknes novads). Semināram jāpiesakās, zvanot uz LLKC Rēzeknes nodaļu 64625254, 26543286 vai elektroniski Valsts Lauku tīkla mājas lapā www.laukutikls.lv (sadaļā: „Piesakies bezmaksas izglītojošiem semināriem”). Semināra programma


 

 

Drīzumā projektu iesniegumu kārtas:

 

 

 

1. „Lauku saimniecību modernizācija”

 

     Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un  Lauku attīstības programmas(LAP) pasākumam Lauku saimniecību modernizācija saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 14.jūlija noteikumiem Nr.783 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursa veidā lauku un zivsaimniecības attīstībai” un Ministru kabineta 2010.gada 1.novembra noteikumiem Nr.1026 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam „Lauku saimniecību modernizācija”. 

    Četrpadsmitās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana  lauku saimniecībām notiks no 2013.gada 19.augusta līdz 17.septembrim ar publisko finansējumu 8 340 000 LVL (astoņi miljoni trīs simti četrdesmit latu), kuru īstenošanas vieta ir visa Latvijas teritorija.

 

Atbalstam šajā kārtā varēs pieteikties tikai ražojoši lauksaimnieki un tikai atsevišķām aktivitātēm:

 

 • Ø  graudaugu, eļļas augu, šķiedraugu novākšanas pašgājēja tehnika, kartupeļu, augļu un dārzeņu novākšanas tehnika
 • Ø  traktoram piekabināmas vai uzkarināmas zāles lopbarības preses, ietinēji lopkopības saimniecībām
 • Ø  pašgājēji vai traktoram piekabināmi vai uzkarināmi zaļās masas smacinātāji un savācējpiekabes lopbarības novākšanai no lauka lopkopības saimniecībām (izņemot parastās piekabes)
 • Ø  kūtsmēslu krātuvju un kautuvju stacionārās mehanizācijas iekārtas
 • Ø  piena dzesēšanas iekārtas, ja projekta iesniegšanas dienā saimniecībā ir no 15 līdz 20 govīm un pretendents līdz šim nav saņēmis atbalstu šādu iekārtu iegādei. 

 

   Atbalsta likmes - 25%no attiecināmo izdevumu summas investīcijām jaunu iekārtu, tehnikas un aprīkojuma iegādei un40% no attiecināmajām izmaksām būvniecībai. Maksimāli pieļaujamais vienā projekta iesniegumā iekļaujamais attiecināmo izmaksu apmērs vienam atbalsta pretendentam- Ls 210 841.

 

   Iesniegto projektu īstenošanas termiņš, ja tiek veiktas investīcijas ražošanas pamatlīdzekļu iegādei, ir četri mēneši, ja tiek veikta būvniecība un rekonstrukcija – astoņi mēneši no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

 

 

 

 

 

2. „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana”.

 

     Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un  Lauku attīstības programmas(LAP) pasākumam „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana”. saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 14.jūlija noteikumiem Nr.783 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursa veidā lauku un zivsaimniecības attīstībai” un Ministru kabineta 2010.gada 1.novembra noteikumiem Nr.1026 „Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā pasākumam „Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana”

 

 Devītās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana  notiks no 2013.gada 19.augusta līdz 17.septembrim ar publisko finansējumu bioloģiskai pārstrādei - 3 000 000 LVL (trīs miljoni latu) un gaļas pārstrādes uzņēmumiem kautuvju rekonstrukcijai un iekārtu iegādei-2 000 000 LVL (divi miljoni latu).

 

Pasākuma ietvaros tiek atbalstītas šādas aktivitātes:

 

 • Ø  investīcijas lauksaimniecības produktu pārstrādei (kā arī iepakošanai un pirmapstrādei), jaunu iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, informācijas tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegādei un uzstādīšanai;
 • Ø  lauksaimniecības produktu pārstrādei (arī iepakošanai un pirm­apstrādei) paredzētu jaunu būvju būvniecība un esošo būvju rekonstrukcija;
 • Ø  investīcijas vides aizsardzības jomā pārstrādes uzņēmuma vispārējās darbības uzlabošanai.

 

    Iesniegto projektu īstenošanas termiņš, ja tiek veiktas investīcijas ražošanas pamatlīdzekļu iegādei, ir astoņi mēneši, ja tiek veikta būvniecība un rekonstrukcija – astoņpadsmit mēneši no LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesnieguma apstiprināšanu.

 

 

 

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir gatavs eiro ieviešanai

 

Līdz 2013.gada beigām LAD klienti maksājumus savos esošajos kontos saņems latos, bet 2014.gadā visi maksājumi tiks veikti eiro, ņemot vērā likumos noteikto kārtību. Lai lauksaimnieki nākamajā gadā saņemtu maksājumus, papildus informāciju nav nepieciešams sniegt, bet kontos atlikušie līdzekļi tiks konvertēti automātiski.

 

Lauksaimniekiem piešķir nākamos 30 litrus dīzeļdegvielas,

 

 kas atbrīvota no akcīzes nodokļa

 

       Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniecības produkcijas ražotājiem ir piešķīris nākamo dīzeļdegvielas, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu, apjomu – 30 litrus par vienu atbilstošās platības hektāru. Līdz ar to patlaban kopā ir piešķirti 80 litri dīzeļdegvielas par vienu atbilstošās platības hektāru.

 

       Par atlikušā dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu LAD lēmumu pieņems līdz 2013.gada 30.oktobrim. Lauksaimnieki par to tiks informēti.

 

 

Informācijas avots : www.lad.gov.lv

 

 


 

 

Informācija

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” komplektē grupu par tēmu „Dzīvnieku pārraudzība piena šķirņu govkopībā” mācību pirmā diena plānota 2013. gada 27. augustā plkst 10.00. (vēl ir brīvas vietas) un Dzīvnieku pārraudzība aitkopībā mācības plānotas 2013. gada augusta mēneša otrajā pusē.  Šajos kursos varēs iegūt  zināšanas B metodes pārrauga darba tiesību iegūšanai vienā ganāmpulkā.  Kursu noslēgumā pēc sekmīgas programmas apgūšanas klausītāji saņems apliecību pārrauga darba veikšanai. Mācību maksa 45.00 lati

 

Lūdzam pieteikties uz kursiem pa E-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zemāk minētiem tālruņiem

 

Sīkāka  informācija pa tel. 29175921 vai 63050235.

 

 


 

šī gada 23.augustā aicina apmeklēt TOMĀTU DIENU

 

Pasākuma laikā notiks:  

ü pl. 9:00 – 11:00tomātu audzētāju savstarpējā pieredzes apmaiņa un diskusija par tomātu audzēšanas labvēlīgajiem un ne tik jaukiem ietekmes faktoriem  

ü pl.11:00 – 14:00 tomātu izstāde, piedāvājot degustāciju un iespēju šos aromātiskos, garšīgos un vasaras saules pielijušos dārzeņus iegādāties

 

 

 

Norises vieta:

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, Rēzeknes novada pašvaldība, konferenču zāle

!!! Ja Jums ir vēlēšanās iepriecināt izstādes apmeklētājus arī ar savā dārzā vai siltumnīcā izaudzētajiem tomātiem, lūdzam pieteikties, zvanot uz LLKC Rēzeknes konsultāciju biroju 64625254, 26543286 vai 28373688  


 

Konkurs "Rēzeknes novada uzņēmums 2013"

Jau otro gadu pēc kārtas Rēzeknes novada pašvaldība rīko konkursu "Rēzeknes novada uzņēmums", kurā tiek noskaidroti un godināti Rēzeknes novada uzņēmēji, kuri veicina uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti.

Pretendents var būt pašnodarbinātais, individuālā darba veicējs, kā arī jebkurš komersants neatkarīgi no tā juridiskā statusa un darbības nozares, kas ir reģistrēts un veic savu saimniecisko darbību Rēzeknes novada teritorijā.

Konkursa pretendentus, saņemot to piekrišanu, ir tiesīgas izvirzīt Rēzeknes novada iedzīvotāju konsultatīvās padomes, citas institūcijas, kā arī jebkurš iedzīvotājs ir aicināts griezties pie konsultatīvās padomes locekļiem un ieteikt tos pagasta uzņēmējus, kurus uzskata par tiesīgiem saņemt kādu no 9 nominācijām:

 • gada mājražotājs;
 • gada amatnieks;
 • gada inovatīvu produktu/pakalpojumu ieviesējs;
 • gada uzņēmums;
 • gada uzņēmums - novada VIP;
 • gada jaunais uzņēmums;
 • gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs;
 • gada izglītības mecenāts;
 • gada kultūras mecenāts.

Konkursam var pieteikties, iesniedzot aizpildītu pieteikuma anketu, līdz 2013.gada 13.augustam (ieskaitot):

· Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļā (27.kabinets, Atbrīvošanas alejā 95, Rēzekne) vai jebkurā Rēzeknes novada pagasta pārvaldē;

· sūtot pa pastu ar norādi:

"Konkursam "Rēzeknes novada uzņēmums", Rēzeknes novada pašvaldība,

Atbrīvošanas alejā 95, Rēzeknē, LV-4601"

· sūtot uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , parakstot pieteikuma anketu ar drošu elektronisku parakstu, ar norādi: "Konkursam "Rēzeknes novada uzņēmums"".

Lūgums izsūtīt šo vēstuli tiem, kas varētu izvirzīt kandidātus!

Ar cieņu,

Marta Marineca 29.07.2013

Rēzeknes novada pašvaldība

 


 

Informācijai.

Tiek meklēti cilvēki (no 18 g.) interesantam un labi atalgotam darbam no mājām starptautiskā Projektā, kas radīts, lai palīdzētu cilvēkiem atrisināt finansiālās problēmas vai vienkārši uzlabotu savu finansiālo stāvokli. Tekstu sacerēšana publicēšanai un e-pasta vēstuļu rakstīšana. Nepieciešams apgūt daudz informācijas, bet darbiņš nav sarežģīts. Vēlamas angļu val. zināšanas un datorprasmes, pārējiem CV datiem nav nozīmes. Atalgojums atkarīgs no paveiktā. Lūdzu, rakstiet man uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tad sazināšos ar Jums, lai iepazīstinātu sīkāk ar Projektu. 27823978


 

Informācijai.

 

Atgādinu, ka Pārskats par stāvokli ganāmpulka novietnē ar datiem uz 01.07.2013.ir jāiesūta  pa pastu vai arī jāpaziņo elektroniski (ja ir noslēgts līgums  ar LDC par datu apskati un ievadi) Lauksaimniecības datu centrā (LDC) no 01.07.2013. līdz 01.08.2013. 

Tas attiecas uz visiem ganāmpulku īpašniekiem, kuri tur mājputnus, bites, kažokzvērus un zivis zivju dīķos.

     No 1.jūlija līdz 10.jūlijam visiem dzīvnieku īpašniekiem, kas audzē cūkas pašpatēriņam, jāiesniedz ziņas LDC (kopsavilkums par cūku kustību).

     Veidlapas „ Pārskats par stāvokli ganāmpulka novietnē” un „Cūku kustības kopsavilkums” var saņemt pie lauku attīstības konsultantes vai arī LDC mājas lapā www.ldc.gov.lv sadaļā „veidlapas”.

 

Par 2013. gada platību maksājumu iesniegumu izvērtēšanu LAD.

      Lauku atbalsta dienests, pie 2013.gada platību maksājumu iesniegumu izvērtēšanas  pārbaudīs vai persona, kas piesaka lauksaimniecības zemi ES platību maksājumiem, ir faktiskais zemes apsaimniekotājs un lauksaimniecības produkcijas ražotājs.Faktiskais zemes apsaimniekotājs to varēs apliecināt ar tādiem dokumentiem  kā čeki, kvītis par izdevumiem degvielas, sēklas un minerālmēslu iegādei, par saņemtiem lauksaimniecības pakalpojumiem un citiem izdevumiem, kas saistīti ar lauksaimniecisko ražošanu un zemes apstrādi. Kvītī vai čekā jābūt norādīts – fiziskai personai: vārds,  uzvārds un personas kods, juridiskai personai, z/s jābūt saimniecības nosaukumam, saimniecības reģistrācijas  Nr., adresei.
    Gadījumos, ja LAD konstatēs, ka zemes īpašnieks piesaka platību maksājumiem lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kuru apsaimnieko cita persona (nomnieks), īpašniekam tiks liegta iespēja saņemt atbalstu.
    Lauku atbalsta dienests aicina zemes apsaimniekotājus šādos gadījumos izvērtēt iespēju pārslēgt noslēgtos zemes nomas līgumus, lai platību maksājumus saņemtu lauksaimnieks, kurš iegulda zemes apstrādē savu laiku, darbu un saražo lauksaimniecības produktus.
    Lauku atbalsta dienests aicina ikvienu zemes apsaimniekotāju sakārtot apsaimniekošanas tiesību juridisko pamatojumu savukārt zemes īpašniekus - attiecības ar faktisko apsaimniekotāju regulēt ar nomas maksas palīdzību, jo platību maksājumi ir paredzēti lauksaimnieciskās darbības veikšanai.

Ar cieņu, lauku attīstības  konsultante Valija Jekimova


 

 

Pasākumu plāns Mākoņkalna TN 2013.gadam

02.06. Bērnības svētki

23.06. Līgo

27.07. Volkenbergas Pils svētki

10.08. Vasaras sporta spēles

26. – 31.08. Rudens ziedu izstāde

28.09. Miķeļdienas gadatirgus

05.10. Balle „Nāk rudentiņš”

26.10. Saimnieču diena

18.11. Latvijas Republikas proklamēšanas diena

30.11. Zemnieku balle

09. – 14.12. Foto izstāde „Sniega pieskāriens”

25.12. Ziemassvētku pasākums „Sasildīsim sirdis”

 

 

 


 

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Rēzeknes nodaļa 3.un 4.aprīlī plkst. 10.00 rīko bezmaksas izglītojošu semināru par kartupeļu audzēšanu Rēzeknes novada konferenču zālē.

 

   16. aprīlī Mākoņkalna pagastā LAD izsniegs iesniegumus un lauku bloku kartes platībmaksājumiem 2013. gadam. Izsniegšanas laiks tiks precizēts.

      Platībmaksājumu iesniegumus un lauku bloku kartes papīra formā LAD Rēzeknē sāks izsniegt ar 15. aprīli.

      Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā EPS iesniegumus platībmaksājumiem par 2013. gadu varēs iesniegt sākot jau ar 2. aprīli.

      Ja martā saimniecībā tika iepirkti sivēni, tad līdz 10. aprīlimLauksaimniecības datu centrā ir jāiesniedz aizpildīta cūku kustības veidlapa. Sivēniem ausī jābūt krotālijai ar tās saimniecības novietnes numuru, no kuras tas tika  nopirkts.

      Neaizmirstiet laicīgi apzīmēt jaundzimušos teliņus, jēriņus, kazlēnus. Tas jāizdara 20 dienu laikā no dzīvnieku  dzimšanas. Apzīmēšanas krotālijām jābūt pasūtītām laicīgi.

      Ja 2012/2013 kvotas gadā piena kvota netika izpildīta apjomā no viena līdz 84,9%, tad piena ražotājam nieizpildīto kvotas daļu samazina par 50% un samazinātās kvotas daļu ieskaita valsts rezervē.

      Ja piena kvota netika izpildīta attiecīgajā kvotas gadā un ir pierādāmi attaisnojoši iemesli , tā tiek saglabāta pilnā apjomā. Piena kvotas īpašniekam līdz 15. aprīlim jāiesniedz Lauksaimniecības datu centrā iesniegumu par kvotas saglabāšanu un klāt jāpievieno praktizējoša veterinārārsta izdotu apliecinošu dokumentu par lauksaimniecības dzīvnieku slimībām, kas ietekmējušas slaucamo govju veselību, izraisījušas to nobeigšanos vai piespiedu likvidāciju, tādēļ saimniecībā piena ražošana attiecīgajā 12 mēnešu periodā samazinājusies vismaz par 30 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo 12 mēnešu periodu, vai arī attiecīgu institūciju izdotu apliecinošu dokumentu par dabas stihiju (piemēram, plūdiem, vētru, ugunsgrēku), kuras dēļ nebija iespējams turpināt piena ražošanu iepriekšējā apjomā.

       Neaizmirsīsim, ka līdz 15.aprīlim VID jāiesniedz atskaite par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Ja nodoklis  neiznāk maksāt, tad arī atskaite nav jāsniedz

      Ja tiek lietotas darījuma kvītis, tad līdz 25.aprīlim jāiesniedz atskaite par darījumu kvīšu izlietojumu par I ceturksni.

LLKC Rēzeknes nodaļas lauku attīstības konsultante Valija Jekimova

 

 

Mūsu adrese:Skolas iela3 c.Lipuški Mākoņkalna pagasts

Rēzeknes novads LV4626

Tālrunis 64646741

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.