Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Līgo Autorallijs 2023

Drukāt

2023.gada 23.jūnijā Mākoņkalna pagastā norisinājās tradicionālās autoorientēšanās sacensības “Līgo Autorallijs 2023”, kurš pulcināja kuplu apmeklētāju un interesentu skaitu. Plkst. 12.00 uz starta stājās 6 komandas, kuras devās jautrā Līgo piedzīvojumā. Sacensībās piedalījās:

  1. Rolands Kalvis un Ērika Trūle
  2. Jana Samuša un Marta Eberliņa
  3. Ņiķita Bašmakovs un Normunds Jakubenoks
  4. Jeļena Hočeva un Maija Valērija Hočeva
  5. Līga un Līva (uzvārdus nezinu)
  6. Inta Brokāne- Vilcāne un Arnis Vilcāns

Ļoti patīkami pārsteidza dalībnieku aktivitāte, jo komandu sastāvā ietilpa dalībnieki no dažādiem Latvijas reģioniem-  Rīgas, Jūrmalas, Maltas un Mākoņkalna pagasta.

Komandu uzdevums bija pēc ceļa kartes noteikt tūrisma objektus, kas atrodas Rēzeknes novada teritorijā, tos sameklēt un nofotografēties pie dotajiem objektiem. Pirms starta katras komandas pilots parakstījās par drošību uz ceļa un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu brauciena laikā. Pēc atgriešanās finišā, katra komanda iesniedza bildes ar fotogrāfijām pagasta bibliotēkas vadītājai  Inārai Smirnovai.

Sacensību dalībnieki izzināja kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, akmeņu taku, Lūznavas muižas kompleksu, viesu mājas, krucifiksus, Mākoņkalnu. Šis brauciens iedvesmoja izzināt dzimto novadu, iepazīt nezināmo un papildināt savu zināšanu pūru.

Komandu braucienu vērtēja neatkarīgi tiesneši- Skaidrīte Beitāne un Leontīna Zaremba.

Komandu apbalvošana notika Līgo svētku vakarā pie Mākoņkalna tautas namā, kad tika iedegts Jāņu ugunskurs.

Pēc starta laika un finiša laika sasummēšanas un iesniegtajām fotogrāfijām sacensību tiesneši nosauca sacensību uzvarētājus.

1.vieta Rolands Kalvis un Ērika Trūle

2.vieta Ņiķita Bašmakovs un Normunds Jakubenoks

3.vieta Inta Brokāne- Vilcāne un Arnis Vilcāns

Godalgotās vietas saņēma Zelta, Sudraba un Bronzas kausus, dāvanu kartes un ar dažādiem gardumiem pildītus piknika grozus. Pārējie sacensību dalībnieki saņēma atslēgu piekariņus ar uzrakstu “Līgo Autorallijs 2023” un piknika grozus.

Lai šonakt līst,

Visdzidrāko rasu dod rīts.

Un kaut ko no saulgriežu brīnuma

Lai katrs paņem sev līdz.

Lai Līgo ugunskurs katru silda,

Lai alus stiprais kausus pilda,

Lai maize, siers katrā galdā,

Lai paparde zied sirdī katrā.

Skanīgus un līksmus Līgo svētkus visiem līgotājiem! Lai dziesmas skan pāri Rāznas plašumiem un spoži deg mūsu ugunskurs! Lai varam lepoties, ka dzīvojam tik skaistā vietā! Uz tikšanos, nākamajā gadā!

Mākoņkalna pagasta bibliotēkas vadītāja Ināra Smirnova