Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Brīvības svētki Mākoņkalnā

Drukāt

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Mākoņkalna pagasta Lipušķu ciemā iesākās ar baltegles stādīšanu ciema centrā. Egle ir dzīvības un nemirstības simbols, kā mūsu pašu Latvija. Lai cik sūrs liktenis to ir piemeklējis, tā tik un tā spējusi piecelties un doties tālāk. Pēc egles iestādīšanas arī pārējā ciema teritorijā tika atjaunoti dekoratīvie stādījumi par godu Latvijas Neatkarības svētkiem. Pēc stādījumu ierīkošanas Mākoņkalna tautas namā tika organizēts erudīcijas konkurss "Es savai Latvijai", kur ikviens apmeklētājs varēja pārbaudīt savas zināšanas saistībā ar mīļoto dzimteni. Kad Latvija tika izzināta, pasākuma apmeklētāji sēdās pie baltā galdauta un tika cienāti ar svētku torti, atceroties skaistus stāstus par Latvijas trīdesmit trīs neatkarības gadiem.

Svētku dienas vakarā Mākoņkalna bibliotēkā notika filmas par Mākoņkalna pagastu noskatīšanās. Filma uzņemta 1998.gadā, radioraidījuma “Tēvu laipa šai zemē” ietvaros. Filmas režisors ir Vodemārs Mālnieks. Ar lielu aizrautību un emocionālu pacēlumu filmu noskatījās liels skaits pagasta iedzīvotāju. Pie svētku galda interesenti kavējās atmiņās par tālajiem 90.-tajiem. Paldies visiem pasākumu apmeklētājiem! Vairosim piederību savam pagastam, savam novadam, savai valstij! Būsim lepni, ka varam dzīvot tik skaistā vietā!

5. maijā, godinot Latvijas brīvību, Mākoņkalna pagasta bērni un jaunieši devās velobraucienā, apceļojot mūsu pagasta gleznainākās vietas.

 Izturīgākie pagasta iedzīvotāji kopā ar centra “Strops” vadītāju Jekaterinu Itkaču pārvarēja 33 kilometrus garu maršrutu. Pa ceļam tika baudītas ainavas, iepazīta flora un fauna. Brauciens bija ilgs, jo gribējās paņemt telefonus, lai nofotografētu Latvijas dabas skaistumu un bagātību.

No uzņemtajiem superkadriem tiks izveidota fotoizstāde, kas drīzumā būs pieejama arī Mākoņkalna iedzīvotājiem un viesiem.

Mākoņkalna TN vadītāja Skaidrīte Beitāne

Mākoņkalna pagasta bibliotēkas vadītāja Ināra Smirnova

Brīvā laika pavadīšanas “Strops” vadītāja Jekaterina Itkača