Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Jaunumi

Drukāt

Māmiņdiena Mākoņkalna PII

Siltie saules staru glāsti un plaukstošo ievziedu smarža Mākoņkalna PII ienesa arī patīkamus rūpju brīžus- tuvojas māmiņdiena . Jau laikus bērni gatavoja savām māmiņām un vecmāmiņām dāvanas- stādīja, laistīja un audzēja puķes, gatavoja ielūgumus un koncertprogrammu.

     6.maija rītā bērnudārzā valdīja neliels satraukums- tika gaidīti paši mīļākie un tuvākie ciemiņi- māmiņas un vecmāmiņas. Īpaši jāatzīmē tas, ka šoreiz mūsu bērnudārzā viesojās māmiņas 3 paaudzēs- māmiņas, vecmāmiņas un vecvecmāmiņas. Tā kā mūsu „labie gariņi” par mums ikdienā rūpējas un, lai svētku dienai par godu nedaudz atpūstos, bērni centās sagādāt pārsteigumu- paši bija izcepuši kūkas, kuras pēc nelielā apsveikumu koncerta un dāvaniņu pasniegšanas kopā ar māmiņām baudīja pie tējas tases.

                                                        Elga Pokule.

Galerija...

 


 

Meteņi un Sirsniņballe Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

Februāra otrā nedēļa Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē bija pasākumiem bagāta. Vēl nebija paspējuša izdegt Sveču dienas sveces, kad pie durvīm jau klauvēja Metenis- ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki. Tā nu šogad sanāca, ka Meteņos jeb, kā to dēvē pie mums, Latgalē, Aizgavēņos, tradicionālā vizināšanās no kalna izpalika, jo gaisā virmoja īsti pavasarīgs laiks. Taču par to nebija jāskumst, jo Meteņos ir daudz citu iespēju. Bērnudārza audzēkņi kopā ar savām skolotājām pulcējās sporta zālē, lai ar skaņu rīkiem ieskandinātu un iedziedātu Meteņus, maskotos, jautri izdejotos un, protams, arī mērotos ar saviem spēkiem aizrautīgās stafetēs. Bet pats patīkamākais brīdis bija pasākuma noslēgumā, kad Metenis bērniem meta saldas dāvaniņas, tikai tās bija jāpalūdz.

Pasākumiem bagātā nedēļa noslēdzās ar Sirsniņballi, kurā sagatavošanas grupas „ Bitītes” audzēkņus pie sevis aicināja jauktās grupas „Cālēni” bērni. Mazie „saimnieciņi” rūpīgi gatavojās viesu uzņemšanai – zīmēja ielūgumu, gatavoja galda kartes, vārīja ķīseli un kūla putukrējumu, klāja galdu. Ne mazums rūpju bija arī sagatavošanas grupai, jo visi zina, ka „tukšām rokām” ciemos iet nav pieklājīgi. Pamielojušies pie svētku galda, visi gāja rotaļās, spēlēja dažādas spēles un dejoja.

 

Galerija...


 

 

SAULAINAS, GAIŠAS UN PRIECĪGAS LIELDIENAS!

Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādes kolektīva vārdā vēl vadītāja     Veniranda Laizāne

Galerija...

 

 


 

Vecvecāku pēcpusdiena Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

  Vecvecākiem visos laikos ir bijusi īpaša loma ģimenes modelī- mīlestības un līdzsvara pamats.

   Katru gadu pavasarī Mākoņkalna PII ir īpaša diena, jo pie mums ciemos nāk ciemiņi, kas arī ir īpaši. Tie ir mazo bērnu vectētiņi un vecmāmiņas. Katram vecvecāki tiek saukti citādāk – kādam tā ir omīte, vecmāmiņa, kādam babiņa, opis, opaps, vectētiņš, dzeds.

   Šogad svētki sākās netradicionāli. Vispirms visi ciemiņi tika aicināti uz Rāznas nacionālā parka administrācijas telpām. Reģīna Indriķe piedāvāja noskatīties interesantu filmu par dabas vērtībām un Latgales kultūrvēsturisko vidi dabas parka teritorijā. No viņas stāstījuma varēja uzzināt par tām daudzajām iespējām ko var redzēt Rāznas nacionālajā parkā  , par Latgales īpašo kolorītu , burvīgajām ainavām ar pilskalniem, ezeriem, mežiem un unikālo Rāznas ezeru. Neizpalika arī aktivitātes , kur vecvecāki varēja mēģināt noteikt dažādu dzīvnieku un putnu pēdas , paskatīties mikroskopā.

   Kā pāŗsteigums vecvecākiem šogad tika uzņemts un parādīts video , kur mazbērni stāstīja par to, ko viņi dara kopā ar vecvecākiem, kā izskatās vecvecāki.  Neizpalika arī bērnu sagatavotais koncerts. Tika dziedātas dziesmas, dejots un rādīta teātra izrāde. Bija sarūpētas arī dāvaniņas , par ko vecvecākiem bija liels prieks.

   Taču arī vecvecākiem nākot uz pasākumu bija tam jāgatavojas.  Jāatnes bija tas našķis, kurš visvairāk garšo viņu mazbērniem. Te nu bija liela dažādība- no piena un cukura vārīti cukurgailīši, biezpiena pīrāgs, cepumi, augļi, baltmaize ar krējumu un cukuru, kompots un citi gardumi. Viss tas pie kopējas tējas tases arī bija nobaudīts.

   Paldies vecvecākiem par izteiktajiem siltajiem, labajiem vārdiem un gaidīsim dārgos un mīļos vecvecākus arī nākošgad ciemos!

Galerija...

 


 

Ziemas sporta spēles bērnudārzā

 

 Vēloties popularizēt veselīgu , aktīvu dzīvesveidu , iesaistot bērnus un viņu vecākus sporta aktivitātēs tika organizētas ziemas sporta spēles kopā ar Mazo raganiņu. Spēlēs piedalījās visu vecuma grupu dalībnieki.

  Raganiņa bija nobēdājusies, jo krustmāte Rumpumpule aizbūra projām visus ziemas priekus. Tāpēc viņa aicināja bērnus kopā buroties tos atgūt.

   Sadaloties izlozes kārtībā divās komandās sākās spēles. Stafetē „Garšīgais burkāniņš” visi dalībnieki līkumoja starp konusiem nesot burkānu uz maisu un atpakaļ. Mazā raganiņa vēlējās zināt , cik visi stipri un cik izpalīdzīgi. Stafetē „Jautrās ragavas” dalībnieki vizināja rotaļu sunīti , ar noteikumu , lai tas neizkristu no ragavām. Stafetē „ Lidojums uz slotas” bija pa īstam uz tās jālido. Ne mazāk interesants bija „Velniņu ugunskurs”, kur dalībnieki sviežot sniega bumbas aplī mēģina nodzēst ugunskuru. Sacentās dalībnieki arī  sniegu nešanā bļodā. Un kā pēdējā bija stafete „Smaidīgais foto”, kur uzliekot zaķa ausis katrs dalībnieks centās uzkāpt uz paaugstinājuma un smaidīt fotogrāfam.

  Laika apstākļi īpaši nelutināja, pūta vējš, taču sporta spēles pagāja jautrā gaisotnē, uzvarēja draudzība. Katrs mazais dalībnieks tika apbalvots ar zelta – šokolādes medaļu, bet pieaugušie ar veselīgu sniega bumbu, kurai iekšā bija ābols.

 

 

Galerija...


 

Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē svin Latvijas dzimšanas dienu.

Katram cilvēkam ir tikai viena zeme, kurā tas piedzimst. Šo zemi sauc par dzimteni. Mūsu dzimtene ir Latvija. 18. novembrī mēs visā valstī svinam Latvijas 96.dzimšanas dienu.

 Arī Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē jau laicīgi bērni kopā ar skolotājām gatavojās svinīgajam pasākumam. Bērniem bija arī mājasdarbs. Kopā ar vecākiem bija jāizgatavo apsveikums Latvijai, kurus bērni svētku dienā piesprauda pie Latvijas kartes. Tāpat tika izgatavoti sarkanbaltsarkanie karodziņi, bērni mācījās dziesmas un dzejolīšus, zīmēja zīmējumus.

  Svētku dienā visi bija svinīgā noskaņojumā, dziedāja Latvijas himnu. 5-6 gadīgās grupas bērni to zināja ļoti labi. Ar dziesmām un dažādām aktivitātēm pasākums pagāja interesanti. Pašās svinīgā pasākuma beigās bērnus gaidīja pārsteigums. Zālē tika ienesta torte Latvijas kontūras veidolā.

  Pasākums beidzās ar garšīgā našķa baudīšanu.

Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādes kolektīva vārdā sveicam visus pagasta iedzīvotājus Latvijas Valsts svētkos!

 

Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja

Veniranda Laizāne

 

Galerija...

 

 


 

 Dāvana manai Latvijai  

  Katram cilvēkam ir tikai viena zeme, kurā tas piedzimst. Šo zemi sauc par dzimteni. Mūsu dzimtene ir Latvija.

   Rosinot bērnus saskatīt un iepazīt Latvijas dabas skaistumu, veicinot dzimtenes mīlestības jūtu veidošanos mēs, Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādes darbinieki un izglītojamie , sakopām vienu skaistu dabas stūrīti. Bērzu aleja ir mūsu ciemata lepnums un skaistums. Pa to ejot var nonākt pie skaistā Rāznas ezera.

 

Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestāde

 

       

 

Galerija...


 

Miķeļdienas sēņu un ražas izstāde

 

  29.oktobrī svin Miķeļdienu. Arī Mākoņkalna PII tika gādāts lai bērni iemācītos Miķeļdienas  svinēšanu atbilstoši latviešu tradīcijām.

 

  Bērnudārzā tika sarīkota netradicionālā sēņu izstāde. Interesantas kompozīcijas  vai vienkārši sēņu pilnu grozu bija sagādājuši bērni kopā ar vecākiem. Par ko patiess prieks bija mazuļiem, viņu vecākiem un pedagoģiem, jo svarīgi jau ir pašiem piedalīties izstādes tapšanā.

 

  Šo neparasto sēņu izstādi nomainīja dārzeņu un dabas velšu kompozīcijas. Arī tās tapa sadarbībā ar vecākiem.

 

      

 


 

 

 

Tēvu dienas pasākums Mākoņkalna PII

 

Jau tradicionāli septembra mēnesī svinam Tēvu dienu. Arī šogad bērni kopā ar tēviem piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs. Šī pasākuma mērķis ir popularizēt tēva lomas nozīmi ģimenē, veicināt tēvu aktivitāti bērnu audzināšanā , tai skaitā sadarbību ar pirmsskolas izglītības iestādi. Šāda veida pasākumi arī veicina dažādu paaudžu komunicēšanās prasmju veidošanu un bērnu emocionālās sfēras bagātināšanu.

 

   Pasākums noritēja sportiskā gaisotnē. Tēvi kopā ar bērniem piedalījās dažādās aktivitātēs. Kopīgi domāja komandas nosaukumu, laipoja pa koka klucīšu celiņu, no dažāda izmēra koka ripuļiem un zāģmateriālu atgriezumiem būvēja celtnes, šķiroja pa krāsām izbērtās bumbiņas, spēkojās virves vilkšanā , minēja kur noslēpusies rotaļlieta, pēc noteikta saraksta vāca produktus improvizētā veikalā , pūta plastmasas krūzītes pa iestieptu auklu.

 

   Pēc sacensībām kopīgi tika spēlēta spēle „Ādamam bij septiņdēli”, kur tēvi kopā ar bērniem izdomāja un rādīja sevis pašu izdomātus uzdevumus, pārējie labprāt atkārtoja. Visas komandas tika apbalvotas ar medaļām un saldajām balvām.

 

   Paldies tēviem, ka atrada laiku un piedalījās kopā ar bērniem sportiskajā pasākumā!

 

 

 

 Galerija...  

 

 

 


 

Izlaidums Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

 

 

   Nemanot ir pagājis kārtējais mācību gads pirmsskolas izglītības iestādē. Vispārējo pirmsskolas izglītības programmu 5-6 gadu izglītojamo grupā apguva 11 bērni. No tiem trīs bērniņi, Ilga Strode, Maksims Mihejevs un Olga Salmina, nākamajā mācību gadā zināšanas gūs jau skolā.

   Tradicionāli , kā katru gadu, bija arī atvadīšanās no saviem draugiem, skolotājiem.

Izlaiduma dienā viesi un izlaidumnieki pulcējās zālē. Tad skolotāja ar bērniem devās nelielā ceļojumā pa pirmsskolas izglītības iestādi. Atcerējās kā pa kāpnēm , nākot uz bērnudārzu , skaitīja cipariņus, nosauca uzzīmētos burtiņus. Ciemojās arī savā   guļamistabā, kur pēdējo reizi katrs varēja iekrist savā gultiņā, noklausīties Lāčuka šūpļa dziesmu. Atgriežoties zālē, bērni sniedza nelielu koncertiņu. Tad jau arī bija pienācis īstais brīdis saņemt savu pirmo izglītības dokumentu. Skanot mūzikai, bērnus sveica pirmsskolas iestādes vadītāja, skolotāji, vecāki un viesi. Tika teikt paldies un pasniegti pateicības raksti arī bērnu vecākiem par atbalstu un sadarbību ar iestādi.

    Pēc svinīgā pasākuma bērni kopā ar vecākiem devās laukā , lai iestādītu savu kastanīti. Ļoti gribas cerēt, ka tie augs līdz ar bērniem un priecēs ar savu ziedu smaržu pavasarī un kastaņu bagātību rudenī!

    Bija sagādāts arī pārsteigums. Bērni kopā ar skolotāju un vecākiem brauca ciemos uz Rudo kumeļu pauguriem. Tur viņus laipni uzņēma . Bērni tika izvesti nelielā ekskursijā, izvizināti ar ponijiem.

    Atvadoties bērniem tika teikti šādi vārdi:

Lai jums labi, lai jums ļoti labi,

Lai jums brīnišķīgi iet!

Lai jums visi labie putni katru rītu logā dzied!

Lai jums skaistas debess zilas,

Košas , jaukas puķes zied,

Un , lai spoža , silta saule, nekad dzīvē nenoriet!

 


 

 Māmiņu diena

 

 

 

  


Tu mīļā, mīļā māmiņa,
Es mīlu tevi kā nevienu 
Tu esi manim dārgāka
Par saulīti un baltu dienu

 

  

 

    Ārā ir pavasaris- maija mēnesis. Ir pienākuši māmiņu svētki.

 

    Arī pirmsskolas izglītības iestādes bērni gaidīja ciemos savas mīļās māmiņas. Visi kopīgi bija nolēmuši dāvināt māmiņām varavīksni. Kur lai ņem krāsas? Te nāca palīgā Pavasaris un Taurenītis, kuru lomās iejutās audzinātājas. Rotaļājoties un dziedot, kā arī skandējot dzejolīšus par māmiņām bērni palīdzēja uzburt skaistu varavīksni. Savas māmiņas bērni sveica ar pašaudzētiem tomātu, ķirbju un puķu stādiņiem. Par to, ka māmiņas ir priecīgas par saviem lolojumiem liecināja arī kāda prieka asara.

  Nobeigumā visām māmiņām tika novēlēta laba veselība, saticība ģimenē un mīļi, paklausīgu bērni.

 

 

 

 

 

PII vadītāja Veniranda Laizane

 

  


   

 

  

  Putnu dienu pasākums Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

 

Kad daba jau tā pa īstam ir modusies no garā ziemas miega, Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē notika putnu dienu pasākums. Kura mērķis bija audzināt bērnos iejūtību, mīlestību pret putniem. Mācīt atpazīt putnus pēc to ārējām pazīmēm, nosaukt tos. Radīt interesi par putnu dzīvesveidu- ko ēd, kur vij ligzdu, kur ziemo.

   Bērni jau iepriekš zīmēja, taisīja papīra putnus, klausījās to balsis. Daudziem bija izgatavotas maskas.

   Pasākumā bija uzaicināti arī ciemiņi no Rāznas nacionālā parka dabas aizsardzības pārvaldes. Reģīna Indriķe un Irēna Broliša novadīja jauku nodarbību par bezdelīgām. Stāstīja, cik garu ceļu tās mēro, lai atgrieztos pavasarī Latvijā. Tika noskaidrots, ka bezdelīgas ziemu pavada Āfrikā un lidojuma laikā atpūšas uz elektrības vadiem. Grupiņās tie tika improvizēti ar auklas palīdzību. Vienā galā tika uzrakstīts – Āfrika , otrā – Latvija. Katram bērnam bija iespēja sakrāsot bezdelīgu, izgriezt un uzsēdināt uz vadiem. Katru dienu būs iespēja šos putniņus pa vadiem pārvietot,  tā tuvinot viņu atgriešanos Latvijā. Vēl  tika pastāstīts bērniem par putnu būrīšu un ligzdu  daudzveidību.

   Pēc tam bērni gāja darboties laukā. Pateicoties mūsu pagasta iedzīvotāja Modra Samuša atbalstam bija sagatavotas putnu būrīšu sagataves. Un te nāca talkā vecāki. Jura Miķeļa, Ilmāra Trūļa un Vladimira Hočeva vadībā bērni pielika roku to izgatavošanā. Katrs varēja parādīt savu prasmi āmura turēšanā un naglu dzīšanā. Pēc tam būrīši tika piestiprināti  kokos. Tika ņemts vērā dabas aizsardzības speciālistu padoms, ka būrīšus jāizvieto kokā ar skreju uz austrumiem. Tagad atliek tikai gaidīt putnus, lai tie priecētu ar savām dziesmām.

 

Mākoņkalna PII vadītāja     

Veniranda Laizāne