Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Meteņi

Drukāt

 Meteņi Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādē

 Atbilstoši Meteņdienas tradīcijām, kad, noslēdzot ziemas periodu, pēdējo reizi iet masku gājienā, Mākoņkalna pirmsskolas izglītības iestādes Meteņu svinības sākās ar „maskotu” braucamrīku parādi. Gan vecāki, gan arī paši bērni bija pacentušies, lai ragaviņas pārvērstu par sacīkšu automašīnām, pavasarīgu pļavu, lidojošu kukaini vai ūdensrožu dīķi. Tika prezentēti arī netradicionāli braucamrīki, ar kuriem var droši laisties no kalna, piemēram, liels polietilēna maiss, piepūšamais matracis vai peldriņķis.

 Arī Meteņos, kā jau jebkuros citos svētkos, neiztika bez jautras sadancošanās, kam sekoja viena no jaukākajām Meteņu izpriecām-vizināšanās zirga pajūgā. Šo patīkamo izpriecu mums sagādāja saimniecības „ Rudo kumeļu pauguri” saimnieki. Apkārt skanēja līksmas bērnu balsis - katrs atrada sev piemērotu nodarbi: traktora sastumtais sniega valnis laukuma malā vienā mirklī pārvērtās par kalniņu, no kura varēja nošļūkt, kā arī tika uzcelts cietokšņa mūris, kuru apsargāja liels sniegavīrs. Neizpalika arī pikošanās prieks.

Svētku turpinājumā visi devāmies uz rotaļu laukumu, kur sagatavošanas grupas bērni simboliski sadedzināja papīra lapas, kurās bija sarakstījuši savus nedarbus un sliktās īpašības, tādejādi cerot, ka aizejošā ziema tos aiznesīs prom. Bet lai ātrāk veicinātu pavasara atnākšanu, visiem bija iespēja baltajā sniegā ar krāsainu ūdeni iezīmēt pavasarim ceļu.

Kas gan būtu Meteņi, ja mēs nevarētu palūgt Metenim dāvanas? Uz bērnu lūgumu: „ Meteni, Meteni, dod mums, lūdzu, dāvanu!”, Metenis tiešām atsaucās un no augšas nobirdināja trīs riekšavas konfekšu, kuras bērni ar lielu prieku salasīja.

Meteņdienas svinības noslēdzās grupas telpās. Pēc svaigā gaisā pavadītajām gandrīz divām stundām Dzintras tantes ceptās pankūkas un tēja garšoja ļoti labi.

 Meteņi fotogalerijā.

Mākoņkalna PII skolotāja Elga Pokule