Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Sēņošanas sacensības 2022 – Mākoņkalnā

Drukāt

Rudens ir īstais laiks, lai dotos mežā un sēņotu.  Agrā sestdienas rītā 17. septembrī pie Mākoņkalna tautas nama bija ieradušies septiņpadsmit sēņot gribētāji, lai piedalītos individuālās sēņošanas sacensības. Pulksten 10.00  sēņotājiem, tika dots starts  AS „Latvijas valsts mežu” teritorijā – Maltečkas meža masīvs, kuru divu stundu garumā, katrs no dalībniekiem cīnījās par prāvāko sēņu grozu. Dalībnieku uzdevums bija salasīt pēc iespējams vairāk ēdamo sēņu pēc to kopējā svara. Pulksten 12.00 sacensībām noslēdzoties, visi dalībnieki ar savākto sēņu ražu devās pie Soročkas ezera, kur noritēja sēņu svēršana.  Uzvaras laurus plūca sacensības dalībniece ar 3,80 kg sēņu svaru, kopējais salasīto sēņu daudzums 15,55 kg. Sēņu grozos dominēja gailenes un bērzlapes, daži bija pamanījušies atrast arī kādu rudens sēni – alksneni, vilnīti, saldūksni. Sēņu karaliene baravika gan netika atrasta. Pēc uzvarētāja noskaidrošanas un visu dalībnieku apbalvošanas, sēņošanas entuziasti  varēja baudīt uz ugunskura gatavotu sautējumu.

    Sacensības tika organizētas ar mērķi popularizēt sēņošanu kā vienu no meža resursu izmantošanas veidiem līdztekus, radot iespēju izzināt, atpūsties un baudīt mežu.

     Daži no sēņotājiem pamanījās ne tikai lasīt sēnes, bet arī sakopt mežu, vācot atkritumus. Liels paldies visiem sēņošanas dalībniekiem un uz tikšanos nākošgad!

Teksta un foto autors S.Beitāne