Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Reāls piedzīvojums Rēzeknes novada jauniešiem Mākoņkalna pagastā

Drukāt

Īstenots neformālo apmācību projekts Mākoņkalna pagastā. No 25. līdz 29. jūlijam 15 Rēzeknes novada jauniešiem bija dota iespēja lietderīgi, interesanti, brīžiem ļoti sarežģīti un pavisam bez mobiliem telefoniem - pavadīt savu brīvo laiku.

Mūsu neformālo apmācību klasiskā shēma: drošība, radošums, sports,  garšīgs ēdiens, piedzīvojums ar nakšņošanu ezera krastā.

Viens no apmācību uzdevumiem bija sastādīt apmācību reglamentu un izveidot projekta logo. Jaunieši prezentēja sastādītos reglamentus un aizstāvēja savus logo ar mērķi izvēlēties vispiemērotāko. Tālāk sekoja radošais  darbs – logo veidošana no polimērmāla.  Šeit gan jauniešu fantāzija izpaudās  koši. Tika izveidoti kuloni, atslēgu piekariņi, auskari un tas viss ar izvēlētā logo elementiem.

Otrajā dienā jauniešus gaidīja tikšanās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) inspektoru, majoru Oļegu Poskrjobiševu. Tikšanās laikā tika skartas vienmēr aktuālas tēmas- drošība mājās, drošība mežā, drošība uz ūdens. Pārrunājām arī  jauniešiem aktuālas tēmas – izglītību, apmācību iespējas  Ugunsdrošības un Civilās aizsardzības koledžā, karjeras veidošanu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.  Pēc jauniešu atsauksmes - tikšanās ar inspektoru bija ļoti nozīmīga un ietekmīga. Apmācību dalībniekiem īpaši iepatikās sarunas formāts-  atklāti par dienesta gan sarežģītiem, gan pozitīviem momentiem, stāsti par situācijām no dzīves, atbildes uz  iepriekš sagatavotiem jautājumiem.

Neformālo apmācību nākamais posms- sagatavošanās sarežģītajam pārgājienam kopā ar instruktoru Denisu Morozu. Viena diena tika veltīta sagatavošanās darbiem: apgūti dažādu  jūras mezglu veidi, to siešanas un pielietošanas tehnika, dažādu mezglu īpašības, daudzfunkcionālas nojumes patstāvīga sagatavošana un tās pielietošana dažādām dzīves  situācijām. Uzzinājām, kādam jābūt ekipējumam un kas tajā ietilpst? Kādus produktus un cik lielu ūdens tilpumu jāņem līdzi? Rūpīgi sastādījām sarakstu ar nepieciešamajām mantām garo distanču pārgājienā. Iegūtās zināšanas pārbaudījām praksē netālu mežā. Dienu noslēdzām ar kulināro darbnīcu - “Burgers lauku gaumē”.

Ceturtajā dienā agri no rīta jaunieši kopā ar instruktoru un ekipējumu devās ceļā. Maršruta kopējais garums 22 kilometri, galamērķis Soroškas ezers. Ceļā pārgājiena dalībniekus gaidīja pārbaudījumi mežā, uz ezera, pat pazemē! Jaunieši saskārās ar uzdevumiem, ko veic speciālie spēki ikdienā. Dienu noslēdzām ezera malā  pie ugunskura,  gatavojot vakariņas. Pēc visām pārdzīvotajām  grūtībām jaunieši  vēl ilgi sačukstējās teltī.

Pēdējā, noslēdzošā, diena bija visvieglākā. Kad tikām līdz brīvā laika pavadīšanas centram “Strops”,  jauniešus gaidīja pārsteigums – iepriekš sagādātas  picas. Visi kopā pie galda izvērtējām apmācības, iegūtās jaunās zināšanas un prasmes. Pēc aptaujas sapratām,  ka kolosālo iespaidu deva tikšanās ar VUGD inspektoru un pārgājiens.

Milzīgs paldies jauniešiem par drosmi un aktīvu dalību.  Paldies Mākoņkalna pagasta pārvaldei par palīdzību apmācību organizēšanas laikā. Projekts tika īstenots sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldi un biedrību “Rāznas Nacionālā parka biedrība ”.

Brīvā laika pavadīšanas centra “Strops” vadītāja un projekta koordinatore Jekaterina Itkača