Adventes laiks
Adventes laiks sākas četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem. Adventes nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda “adventus”, un tulkojumā tas nozīmē “nākšana” jeb “atnākšana”. Šajā laikā, kas ir četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem, ik svētdienu tiek aizdegta svecīte Adventes vainagā. Ar pirmo Adventes svētdienu, ar pirmo aizdegto svecīti sākas pārdomu un sevis līdzsvarošanas laiks, kad domu lidojums var nedaudz pierimt un sākties sevis sakārtošanas laiks.
Adventes laika neatņemama sastāvdaļa ir Adventes vainags. Tādēļ Mākoņkalna tautas nams neilgi pirms Adventes laika sākšanās rīkoja virtuālo konkursu, kura laikā ikviens varēja iesūtīt sevis gatavotos vainagus. Kopumā tika iesūtītas vairāk nekā desmit vainagu kompozīcijas. Tradicionāli tas tiek veidots apļa formā, izmantojot priežu vai egļu zarus, jo tieši šie zari simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību. Apļa forma jau kopš seniem laikiem simbolizē vienotību un mūžību. Tomēr mūsdienās Adventes vainagi tiek veidoti arī citās formās, kā arī tiek izmantoti dažādi materiāli.
Sava nozīme ir arī Adventes vainaga četrām svecēm, kuras ik svētdienu tiek aizdegtas. Tās ir kā simbols gaismas nākšanai tumsā. Pirmajā svētdienā tiek aizdegta pirmā svecīte – sākas atmošanās un tuvošanās gaismai. Šī pirmā svecīte simbolizē cerību. Otrā svētdiena aicina uz salabšanu, miera izlīgšanu. Trešā svecīte tiek aizdegta par prieku, un cilvēki tiek aicināti dzīvot pacietībā. Savukārt ceturtā adventes svecīte tiek aizdegta par mīlestību.
Liela pateicība konkursa dalībniekiem!
Visiem mierpilnu, gaišu un skaistu, Ziemassvētku brīnumu gaidīšanas laiku.