Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Neformālas apmācības “Rāznas ezers no visām četrām debess pusēm” Mākoņkalna pagastā

Drukāt

No 19. līdz 23. jūlijam  Mākoņkalna pagastā tika īstenots neformālo apmācību  projekts “Rāznas ezers no visām četrām debess pusēm”.

Apmācību ietvaros Rēzeknes novada jauniešiem tika dota iespēja apgūt pirmās palīdzības prasmes kopā ar ārsti Jeļenu Danilovu. Uzzinājām, kā pareizi rīkoties bīstamās situācijās, kā izvairīties no bieži sastopamām traumām, kā izsaukt neatliekamo palīdzību, kādu informāciju nodot dispečeram un kā rīkoties, kamēr ātrā palīdzība ceļā. Katram neformālo apmācību dalībniekam bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes sniegt pirmo palīdzību. Uztaisījām aptieciņas inventarizāciju- pārbaudot tās sastāvdaļas. Iemācījāmies, kā pareizi apsaitēt brūces, apturēt  asiņošanu, nofiksēt nobrāzumu vai lūzumu. Ar gūtām jaunām  zināšanām piecu dienu laikā - piedalījāmies orientēšanas spēlē uz Mākoņkalna un tā apkārtnē, apmeklējām piedzīvojumu trasi kokos- Garkalne. Nobraucām ar velosipēdiem 36 kilometru garu maršrutu. Divu dienu laikā ar kājām tika pārvarēts 47 kilometru garš maršruts apkārt Rāznas ezeram. Brīžiem bija grūti, bet visi projekta dalībnieki sasniedza galamērķi. Un cik daudz prieka un laimes bija  nogurušajās sejās, ieraugot mājas! Labi, ka no jaunajām zināšanām nācās izmantot tikai to, kā pareizi uzlikt plāksteri uz tulznām.

Milzīgs paldies Mākoņkalna pagasta pārvaldei par sniegto palīdzību, par nodrošināto transportu un telpām.  Neformālās apmācības jauniešiem “Rāznas ezers no visām četrām debess pusēm” tika īstenotas ar Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes un biedrības “Rāznas nacionālā parka biedrība” finansiālo atbalstu.

 

Teksts un foto: Jekaterina Itkača,

brīvā laika pavadīšanas centra “Strops” vadītāja