Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Pasākumi jūnija mēnesī

Drukāt

Latvijas tautas liktenis ir piedzīvojis smagus brīžus un viens no tādiem brīžiem ir bijusi 1941.gada 14. jūnija deportācija, kad tika izsūtīti vairāk kā 14 000 iedzīvotāju. Daļa no izsūtītajiem iedzīvotājiem, tā arī neatgriezās dzimtajā zemē. Kopš tā laika ir pagājuši daudzi gadu desmiti, bet mēs atceramie un pieminam šo cilvēku sūro likteni. Tādēļ pie Mākoņkalna pagasta, tika izveidota ekspozīcija „Sibīrijas bērni”. Ekspozīcijā varēja apskatīt notikumu hronoloģiju un fotoattēlus. Tika iedegtas atceres svecītes par godu mūsu līdzcilvēkiem, kuru takas mēs minam tagad.

                                     

 

Jūnijs ir vasaras saulgriežu mēnesis, lai gan valstī ir noteikti daudzi ierobežojumi, tomēr Līgo svētku noskaņas Lipušku ciemā valdīja. Tika dekorēta un izrotāta ciema teritorija ar līgo zālēm, meijām un āra instalācijām. Tika kurts Jāņu ugunskurs, kura liesmas lējās pāri kalniem un lejām. Senie latvieši ticēja, ka pieskaroties saulgriežu ugunij, cilvēks iemanto veselību visam gadam. Jāņa gaismā pabijušie cilvēki, tāpat kā apspīdētie lauku un tīrumi, iegūst spēku un auglību. Pēc tautas ticējumiem, jāņugunij piemīt sevišķs nezināms spēks, tāpēc Jāņu naktī cilvēki leca pāri ugunskuram.

Es sakūru uguntiņu
No deviņi žagariņi, -
Sildās Dievs, sildās Laima,
Mana mūža licējiņi,
Sildās mans augumiņš,
Sildās mana dvēselīte ...