Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Lieldienu prieks!

Drukāt

Pēc ilgās ziemas Mākoņkalna pagastā, iestājās sen gaidītais pavasaris. Pavasaris ir, tas gadalaiks, kad viss dzīvais un skaistās no jauna mostas un plaukst, kā arī tiek svinēti pavasara saulgriežu svētki jeb Lieldienas. Gaidot šos svētkus, marta nogalē Lipušku ciema teritorija, tika dekorēta ar zaķu ģimenēm un Lieldienu olām. Kopumā, tika sagatavoti vairāk kā divdesmit zaķi, kuri gan leca, gan skrēja, gan cilpoja pa ciemata takām un laukumiem.

Lieldienās šūpoties,

Lieldienās priecāties,

Par pirmie ziediņiem,

Par raibām oliņām.

 

Lieldienas nav iedomājamas bez visu krāsu olām, pašas krāsošanas izdarībām un eksperimentiem, olu krāsošana ir neatņemama tradīciju, kur piekopj katrā ģimenē. Tādēļ no 4. aprīļa līdz 7. aprīlim noritēja „Krāšņo olu” konkurss, kur ikviens pagasta iedzīvotājs varēja iesūtīt foto attēlus ar Lieldienu olām. Konkursam tika iesūtītas 18 kompozīcijas. Olu krāsojums bija dažās sākot ar brūni sarkanīgiem toņiem, ko iegūst olas krāsojot sīpolu mizās līdz dzeltenīgiem, rozā un ziliem toņiem. Olas tika dekorētas ar dažādiem ornamentiem un zīmējumiem.

Paldies visiem, kas iesūtīja krāšanas Lieldienu olas: I. Brokānei, L. Smirnovai, K. Gavrilovai, L. Hočevai, E. Pokulei, O. Zaharovai, K. Zaharovai, A. Bogdanovai. D. Beitānei, S. Kosarevskim.

Sagatavoja: S.Beitāne