Mākoņkalnā atjaunotas kāpnes

Drukāt

Teiku un leģendu apvītais Mākoņkalns atrodas Rēzeknes novada teritorijā un ir iecienīts tūristu apmeklēšanas objekts. Mākoņkalns ir otrs lielākais kalns Latgalē, kura augstums ir 248 metri virs jūras līmeņa. Šeit 13.gs. atradās krustnešu pils, kas celta kā pirmā vācu ordeņa pils Latgalē un bija nosaukta ordeņa mestra Volkīna vārdā par Volkenbergu.

Par to, ka Mākoņkalnā pastāvējusi pils, liecina pilsdrupas uz kalna. No kalna paveras brīnišķīga ainava uz Rāznas ezeru un tā apkārtni. Mākoņkalns apdziedāts dziesmās, dzejā, uz kalna 20.gs. notika Zaļumballes un daudzi citi pasākumi, bet mūsdienās- jaunatnes svētki, Pils svētki, folkloras kopu saiešanas.

Mākoņkalnu katru gadu apmeklē tūkstošiem tūristu. Uz kalnu ved kāpnes, kuras ierīkotas 1999. gadā un bija savu laiku nokalpojušas. Tāpēc bija nepieciešama kāpņu atjaunošana. 2020.gada sākumā tika veikta kāpņu rekonstrukcija, kura izmaksāja 20 454, 69 eiro, darbus veica firma IK ”Lapsiņas-K”.

Mākoņkalna pagasta pārvalde pateicas Rēzeknes novada domei par piešķirtajiem finanšu līdzekļiem un firmai- IK ”Lapsiņas-K” par veikto darbu, jo tagad mūs priecē jaunas, glītas kāpnes, kas kalpos daudzus gadus un tūristi atkal droši un ērti var apmeklēt šo brīnišķīgo objektu.

                                 

Mākoņkalna pagasta pārvalde