Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”)

Mūsu mājas lapas vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu valodā „cookies”), lai palīdzētu uzlabot vietnes lietošanas pieredzi, kvalitāti un nodrošinātu tās teicamu darbību.

Lai aug un zaļo!

Drukāt

Mākoņkalna brīvā laika pavadīšanas centrā “Strops” tika īstenots Rēzeknes novada atbalstītais jaunatnes iniciatīvu projekts “Zāļu tējas veselībai un jaunībai”. Lai lietderīgi izmantotu laiku, vietējos dabas resursus un gūtu iemaņas zemes kopšanas darbos, izveidojām ārstniecisko zāļu paraug lauciņu apļa formā, kur posmos iestādījām šokolādes melisu, salviju, lavandu, mārsilu, rozmarīnu, aveni, citronmelisu, kumelītes un iesējām rūtu, estragonu, rudzupuķes un  kliņģerītes. Viducī metāla sastatnī  ziedēs daudzkrāsainas fuksijas. Lai saules gaisma un mitrums apmīļo mūsu zāļu tēju dobīti.

Mācījāmies kā pareizi ievākt, izkaltēt un uzglabāt zaļo augu daļas. Uzglabāsim linu maisiņos, kurus paši uzšūsim. Pēc pasūtījuma tika izgatavots spiedogs ar projekta nosaukumu - “Zāļu tējas veselībai un jaunībai”.

  1. jūlijā braucām ekskursijā pie zāļu tēju audzētājas Guntas Grīnes uz Nautrēnu pagasta zemnieku saimniecība “Dzeneiši”. Gunta savulaik dzīvoja Rīgā, bet tagad atgriezusies tēva mājās, lai strādātu un dzīvotu laukos.

Pagalmā uz aukliņas pušķīšos žāvējās ehinācija, kumelīte, pelašķi un vēl daudzas zālītes tējai. Telpā, kurā cienājāmies ar zāļu tējām, zāļu ekstraktiem un ļoti gardiem pīrāgiem, atradās griestos iekārti žāvēšanas sieti. Tur kaltējās raudene, asinszāle, vērmeles, ugunspuķes u.c. zāles.

Saimniece bija sarīkojusi bērniem konkursu, kur vajadzēja atpazīt zāļu tējas pēc drogām. Otrā telpā pētījām gan instrukcijas zāļu sagatavošanai, gan to pielietojumu laika griežos, gan iesaiņojumus. Labi koptajā āra zālienā saimniece novadīja interesantu kustību rotaļu aplī. Guvām iespaidu kāds darbietilpīgs un laikietilpīgs ir ārstniecisko zāļu tēju tapšanas process.

Pateicamies Guntai par viņas līdzšinējo veikumu savā biznesā un iedvesmu mums projekta izpildē.

Ar pašu gatavotām tējām jau mielojāmies gan lieli, gan mazi. Dzejas pēcpusdienā visiem garšoja piparmētru tēja. Seniorus priecēsim ar veselības tējām dāvanu linu maisos Ziemassvētku laikā un citos pagasta pasākumos .

Projekta realizācija deva gandarījumu un labsajūtu visiem.

 

Lilija Trūle – projekta konsultante